1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Daugiabučių renovacija netruks įsibėgėti

004Daugiabučių renovacija šalyje įgauna vis didesnį pagreitį. Renovacijos darbai vyksta ir Utenoje, šiuo metu mieste renovuota virš 20 namų. Artėjant pavasariui renovacijos darbai netruks įsibėgėti, tik tam reikia ir pačių gyventojų aktyvumo. Kiekviename daugiabutyje būna savotiškų revoliucionierių, į kurių mintis visada verta įsiklausyti, bet galutinį sprendimą vis tiek priima dauguma.

Pasidomėjome, ką dabar apie daugiabučio namo renovaciją mano Maironio g. 13-o namo gyventojai. Janina ir Stasys Tylos, šiame name gyvenantys nuo 1967 metų papasakojo, kad pasiryžti renovacijai daug laiko nereikėjo, nes per pastaruosius penkiasdešimt metų namas nebuvo remontuojamas. Janina Tylienė pasakoja, kad 2014 m. buvo surengtas pirmas susirinkimas, kurio metu gyventojai rinkosi spręsti ar pritarti investicinio projekto pritarimui.

Tylų šeimai pokyčiams pasiryžti nebuvo sunku, nes jie jau buvome girdėję apie renovacijos naudą. „Kam mokėti už šilumą šimtais, kai gali mokėti dešimtimis? Man labai svarbu ir graži aplinka, jei kas nors teiraujasi, kur gyvenu, pasakau aiškiai-šalia bibliotekos, pačiame gražiausiame name "- dalijosi mintimis moteris. Svarbu buvo visų kaimynų bendras sutarimas, o nauda jau yra , už šildymą mokama mažiau, bute visada šilta. 010"Mes gyvename pirmame aukšte, tai anksčiau būdavo virtuvėje stovėti nejauku, šaltis per kojas nuo rūsio košdavo. O dabar jau antra žiema džiaugiamės žymiai mažesniais mokesčiais. Už šildymą gruodžio mėnesį mokėjome 11 eurų. Gyvename 2 kambarių, 45 kvadratinių metrų bute. Susirinkimuose mums aiškino, kad taupysime apie 60 procentų, ką dabar ir matome lygindami mokesčių skirtumus. Turim giminaitę su panašaus dydžio butu, tik jos nerenovuotas, tai kalbėdami visada palyginame šilumos kainas. Praeitą mėnesį mes mokėjome 11 eurų, o ji sumokėjo 40", pasakoja Stasys Tyla. Paklausti, ar slegia paskola dėl renovacijos, sutuoktiniai paminėjo, kad sumokėjo reikalingą sumą iš karto. Buvo galima rinktis pagal galimybes, kai kas iš kaimynų numatė pinigų gražinimą per kelis metus, buvo siūlomas net 20 metų terminas.

Apie daugiabučio renovaciją savo mintimis sutiko pasidalinti Deividas Maceika. Jaunas vyras, paklaustas jei reiktų iš naujo rinktis, renovuoti namą ar ne, sako tikrai nedvejotų. "Dalyvavau visuose susirinkimuose, man buvo įdomu, atėjęs gaudavau atsakymus į rūpimus klausimus. Net nekilo abejonių apie renovacijos privalumus, esu matęs kaip atrodo sutvarkyti namai kituose miestuose, šalyse. Mano lūkesčiai išsipildė: išvalyti rūsiai, nauji vamzdžiai, nutiestos naujos šildymo magistralės, atnaujinti balkonai, bute vienoda temperatūra, nesvarbu koks oras už lango. Šį mėnesį už šilumą mokėjau apie 12 eurų, o paskolą gražinsiu per tris metus. Man 23 eurų mėnesio mokestis neatrodo didelis vargas. Darbai vyko sklandžiai, darbų vadovas kreipė dėmesį į prašymus, per 9 mėnesius gavome komfortišką aplinką." –pasakoja D. Maceika.

Joomla templates by a4joomla