1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Mokymuose – apie kompleksinę, energiją taupančią renovaciją

IMG 1481Gruodžio 9–11 dienomis Utenoje vyko tarptautinio projekto „Energiją taupanti gyvenamųjų namų renovacija Lietuvoje" mokymai, kuriuose dalyvavo trijų miestų, įgyvendinančių projektą, – Birštono, Šiaulių, Utenos – savivaldybių atstovai, Aplinkos ministerijos atstovai, taip pat Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius Valius Serbenta, BETA Utenos regiono specialistės. Utenos rajono savivaldybei atstovavo Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas ir vyr. architektas Evaldas Rimas.


IMG 1489Mokymus apie kvartalinę renovaciją organizavo BETA ir Vokietijos federalinės aplinkos tarnyba (vok. Umwelt Bundesamt – UBA). Tad mokymus vedė specialistai iš Vokietijos Filip Milojkovic, Marcus Jeutner ir Knut Holler.
Pirmąją mokymų dieną susirinkusius dalyvius pasveikino Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas ir Savivaldybės mero pavaduotojas, pavaduojantis savivaldybės merą, Vidmantas Valinčius. Savivaldybės vadovai linkėjo visiems gero, produktyvaus darbo, gerų įspūdžių ir sėkmės, įgyvendinant kvartalinės renovacijos projektą numatytuose miestuose.
IMG 1495Mokymuose buvo kalbama apie miestų planavimo ir energiją taupančių miestų plėtros modelį, integruotų rajono plėtros strategijos gaires, integruotą gyvenamųjų vietovių plėtrą, kompleksinės renovacijos svarbą bei kitomis temomis. Taip pat buvo dalijamasi patirtimi renovacijos srityje, Birštono, Šiaulių, Utenos rajonų savivaldybių atstovai pristatė renovacijos projektus, numatomus įgyvendinti jų miestuose. Vyko diskusijos, aptarimai, mokymų vedėjai atsakė į dalyvių pateiktus klausimus. Mokymų dalyviai vyko į Utenos Aukštakalnio mikrorajoną, kuriame apžiūrėjo gyvenamąjį pastatą bei vaikų darželį kaip galimo efektyvaus energijos taupymo pavyzdžius. Baigiantis mokymams buvo aptarti artimiausi planai ir planuojami susitikimai.
Laisvalaikiu mokymų dalyviai buvo supažindinti su Utenos miestu, aplankė Alaus muziejų Utenos alaus darykloje.

Joomla templates by a4joomla