1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Susitikimo rezultatas – daugiabučių renovacijos darbai pajudėjo

1Įsibėgėjęs daugiabučių namų renovacijos procesas gyventojams atneša ne tik džiugių pokyčių, bet ir įvairių nesklandumų. Vieni tokių – pažeidimai, susiję su statybos darbais, jų kokybe, darbų terminais.
Nesklandumų neišvengia ir Utenoje daugiabučius namus renovuojančios bendrovės: UAB „Autairas", UAB „Orlista", UAB „VT Statyba", UAB „Eko stogas". Su minėtų bendrovių direktoriais, darbų vadovais bei kitais atstovais Utenos rajono savivaldybės administracijoje buvo surengtas Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino, administracijos direktoriaus Jono Slapšinsko bei kitų savivaldybės administracijos specialistų susitikimas, siekiant išsiaiškinti vėlavimo ir nekokybiško darbo priežastis, norint paraginti įgyvendinti sutartyse numatytus įsipareigojimus.


2Pasitarime taip pat dalyvavo Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) specialistė Utenos apskrityje Nijolė Graužinytė, Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos administratoriai UAB „Utenos butų ūkis" vadovai bei UAB „Kelvista" atstovas, techninis prižiūrėtojas Gintaras Grėbliūnas.
Susitikime pirmiausia atnaujinimo darbus vykdantys rangovai ir buvo paklausti apie darbų grafikų nesilaikymą, statybininkų trūkumą, neatliktus bei pradėtus ir nebaigtus darbus, taip pat apie darbų kokybę, kuri netenkina nei gyventojų, nei administratorių, nei savivaldybės specialistų. Renovuojamuose daugiabučiuose minėtos įmonės dar neatliko daug darbų: nesuremontuotos laiptinių stogelių kolonos, nešiltinti pamatai, nebaigti fasadinių sienų šiltinimo darbai, nesutvarkyti laiptinių įėjimai, nebaigti montuoti lietaus vandens nuvedimo latakai ir lietvamzdžiai bei kt. Kai kurių renovuojamų namų viršutinių aukštų butus užpylė lietus, nes nebaigtas tvarkyti namo stogas. Gyventojų patirtus nuostolius turės atlyginti pačios statybinės bendrovės3.

Vieni pagrindinių įmonių atstovų pasiteisinimų – nespėja atlikti visų darbų, nes bendrovė dirba keliuose objektuose, ir sunku rasti profesionalių statybininkų, tad samdomi ir ne profesionalai. Todėl ir susiklosto situacija, kad daugiabutį renovuoja du statybininkai, kurių atlikti darbai nėra kokybiški.
Išklausę Utenos rajono savivaldybės atstovų, administratorių pasisakymus, įmonių atstovai žadėjo visus darbus užbaigti numatytam terminui. Pasak Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vyr. specialisto Vytauto Nako, už sutarčių įsipareigojimų nevykdymą įmonės bus baudžiamos, bus skaičiuojami delspinigiai. „Visi darbai privalo būti baigti iki šių metų spalio 1 d., nes nuo tos dienos mažėja valstybės parama gyventojams, – sakė Vytautas Nakas. – Galima pasidžiaugti, kad susitikimas jau davė rezultatų: kai kurių daugiabučių namų renovacijos darbai pajudėjo daug sparčiau. Deja, ne visos įmonės tęsi savo pažadus".

Joomla templates by a4joomla