1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utenos rajono savivaldybei – padėka už drąsą ir iniciatyvą vystant kvartalinę renovaciją

2014 11 25 renovacijaLapkričio 25 d. LDK Valdovų rūmuose vyko visų šalies savivaldybių merų metinis susitikimas, kuriame buvo aptarti 2014 m. renovacijos rezultatai, proceso eiga, nubrėžtos strateginės kryptys tolimesniam šalies energinio efektyvumo didinimui ir savivaldos indėliui jame bei apdovanotos aktyviausiai daugiabučių modernizavimo programą vykdančios savivaldybės. Renginyje dalyvavo LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas ir viceministrė Daiva Matonienė, Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius Valius Serbenta, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas. Utenai renginyje atstovavo Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas.

Pasak pranešėjų, 2014 m. į Lietuvos istoriją įeis kaip renovacijos lūžio metai. Per šiuos metus šalyje pradėta atnaujinti daugiau daugiabučių nei per visą Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos gyvavimo laikotarpį nuo 2004 m. Neabejotina, jog didžiausios įtakos dabartiniams rezultatams turėjo aktyvus savivaldybių ir jų vadovų įsitraukimas į renovacijos procesą. Kalbėjęs Algirdas Butkevičius pabrėžė, kad vienas pirmųjų dabartinės vyriausybės darbų ir buvo parengti bei įgyvendinti gyventojams finansiniu požiūriu daug palankesnį nei prieš tai buvusį daugiabučių renovacijos modelį. Tikslas pasiektas: procesas pajudėjo. Pasak Premjero, yra parengtos 58 savivaldybių energinio efektyvumo didinimo programos, suderinta per 3 tūkst. investicinių projektų. O tai reiškia, kad 10 proc. visų Lietuvos daugiabučių namų yra pasirengę įgyvendinti renovacijos darbus arba jau yra renovuojami. Šiuo metu statybinės organizacijos atnaujina per 700 pastatų.
Susitikime kalbėta ir apie sudėtingesnį renovacijos procesą – ištisų kvartalų modernizavimą. Kaip jau buvo rašyta, bandomasis kvartalinės renovacijos projektas bus įgyvendintas trijose savivaldybėse, viena kurių – Utenos rajono savivaldybė. Kaip sekasi rengti dokumentaciją, kokie dokumentai jau parengti, su kokiais sunkumais susiduriama, ruošiantis kvartalinei renovacijai, kaip informuojami gyventojai apie būsimą kvartalų atnaujinimą, kalbėjo Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas. Už tai, kad ėmėsi drąsios iniciatyvos pareiti nuo pavienių daugiabučių atnaujinimo prie viso kvartalo sutvarkymo, kad viena pirmųjų šalyje pasirengė ir parengė dokumentus, reikalingus kompleksinei kvartalų renovacijai, Utenos rajono savivaldybei aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas įteikė padėką „Už pradėtą vystyti kvartalinę renovaciją įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą". Tokios pat padėkos buvo įteiktos ir Biržų bei Birštono savivaldybėms.

Joomla templates by a4joomla