1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Vykdomas projektas „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Utenos rajone“

Utenos rajono savivaldybės administracija rudenį pasirašė sutartį su Aplinkos projektų valdymo agentūra dėl projekto „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Utenos rajone" finansavimo ir veiklų vykdymo. Bendra projekto vertė – 616.710 Eur, iš kurių 524.203,52 Eur – Europos Sąjungos fondų lėšos. Savivaldybė iš rajono biudžeto numato prisidėti 92.506,51 Eur.


Projekto vykdymo metu numatoma 24 aikštelėse sumontuoti 149 vnt. pusiau požeminius komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų konteinerius. Kiekvienoje aikštelėje bus įrengti du komunalinių (mišrių) atliekų konteineriai, po vieną - popieriaus, plastiko/metalo, stiklo ir biologiškai suyrančių (maisto, žaliųjų) atliekų. Taip pat numatyta penkiose aikštelėse pastatyti 5 konteinerius tekstilės atliekoms. Įgyvendinant projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Utenos rajone" planuojama įsigyti 605 rūšiavimo konteinerius, skirtus individualioms namų valdoms žaliosioms ir virtuvės atliekoms rūšiuoti.
Šiuo metu UAB „Strefa" drauge su jungtinės veiklos partneriais „Zaklad Elektryczno- Metalowy BOEM" ir UAB „Šilinė" rengia techninę dokumentaciją, reikalingą pusiau požeminiams konteineriams įrengti. Pasirašius prekių viešojo pirkimo - pardavimo sutartį su UAB „Ekonovus", 2018 m. pirmąjį ketvirtį Uteną pasieks pirmieji individualūs konteineriai, skirti maisto ir žaliosioms atliekoms surinkti. Žaliųjų atliekų surinkimas uteniškiams jau yra gerai žinomas, o atskiras maisto atliekų surinkimas bus naujovė. Lietuvoje biologiškai skaidžios medžiagos, kurioms priskiriama tekstilė, mediena, popierius ir kartonas, vidutiniškai sudaro apie pusę visų komunalinių atliekų, o maisto ir virtuvės atliekos - apie 12 procentų.
Utenos rajono savivaldybės administracija Projektą planuoja įgyvendinti iki 2018 metų pabaigos.

Joomla templates by a4joomla