1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Įsigaliojo Kelių transporto kodekso pakeitimai

Utenos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad 2017 metais įsigaliojo Kelių transporto kodekso pakeitimai, reglamentuojantys keleivių vežimą lengvaisiais automobiliais už atlygį. Vežėjai keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais paslaugas gali teikti tik turėdami teisėtai valdomus lengvuosius automobilius, atitinkančius bendruosius motorinių transporto priemonių reikalavimus, nustatytus Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme, ir Keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais ir lengvaisiais automobiliais taksi taisyklėse nustatyta tvarka pateikę deklaraciją apie ketinimą vykdyti veiklą savivaldybės institucijai pagal vežėjo įmonės buveinės registracijos vietą arba gyvenamąją vietą, jeigu vežėjas yra fizinis asmuo.

Be to, fiziniai asmenys, pageidaujantys teikti keleivių vežimo paslaugas, turi įregistruoti individualią veiklą Valstybinėje mokesčių inspekcijoje.
Vežėjui leidimas teikti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais paslaugas laikomas išduotu kitą dieną nuo deklaracijos apie ketinimą vykdyti šią veiklą pateikimo savivaldybės institucijai arba nuo deklaracijoje apie ketinimą vykdyti veiklą nurodytos dienos, jeigu ši diena yra vėlesnė negu deklaracijos apie ketinimą vykdyti veiklą pateikimo savivaldybės institucijai diena. Valstybės rinkliava (16 Eur) turi būti sumokėta iki deklaracijos pateikimo momento.
Iki 2018 m. vasario 1 d. Utenos rajono savivaldybėje yra gautos 2 deklaracijos apie ketinimą teikti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais paslaugas. Deklaracijos formą ir vežėjų sąrašą galite rasti Utenos rajono savivaldybės internetiniame puslapyje www.utena.lt skiltyje „Paslaugos".

Joomla templates by a4joomla