1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Visuotinis žemdirbių suvažiavimas

20180209 1003232018-m. vasario 9 d. Jonavos sporto arenoje vyko Lietuvos ūkininkų sąjungos, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos, Lietuvos pieno gamintojų asociacijos, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos suorganizuotas Visuotinis žemdirbių suvažiavimas „Ar reikia Lietuvai žemės ūkio?", kurio tikslas buvo išsakyti savo problemas, pakalbėti apie dabartinę žemės ūkio padėtį. Į suvažiavimą Utenos rajono ūkininkų sąjungos užsakytu autobusu solidariai vyko ir mūsų Utenos rajono žemdirbiai, Utenos rajono savivaldybės specialistai.


Suvažiavime kalbėjo Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas, Lietuvos žemės ūkio ir maisto tarybos pirmininkas, ūkininkas Jonas Talmantas, Jonavos rajono savivaldybės meras E. Sabutis. Pasisakė Jonavos rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas, ūkininkas Rimantas Kubiliūnas, Jonavos r. Pauliukų Žemės ūkio bendrovės vadovas Andrejus Štombergas, Jonavos rajono ūkininkas Ričardas Žebrauskas bei kiti.
Suvažiavime kalbėjęs premjeras Saulius Skvernelis akcentavo šio sektoriaus perspektyvas, pasiruošimą Bendrosios žemės ūkio politikos laikotarpiui po 2020 metų.
Kalbėdamas apie žemės ūkio raidą, premjeras pažymėjo, kad Vyriausybė ne tik supranta šio reikšmingo sektoriaus problemas, bet ir imasi konkrečių žingsnių jų sprendimui, kad Vyriausybė pasisako už modernesnę žemės ūkio politiką. Premjeras pažymėjo, kad vienas iš prioritetinių Vyriausybės tikslų - tiesioginių išmokų suvienodinimas ir kad šis procesas vyksta, kad derybose ieškoma sąjungininkų ir yra tikimybė, kad tikslas bus pasiektas. Ministras pirmininkas kvietė žemdirbių atstovus plačiau suvokti visos šalies ekonomiką ir elgtis solidariai.
Visuotiniame žemdirbių suvažiavime kalbėta dėl ES ir nacionalinių lėšų efektyvesnio panaudojimo Lietuvos kaimo plėtrai, dėl melioracijos. Aptarta situacija gyvulininkystės sektoriuje. Diskutuota dėl Kaimo plėtros programos ir koofinansavimo.

Joomla templates by a4joomla