1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Pokyčiai Dauniškio mikrorajone – ne už kalnų

2015 01 Ruošiantis pradėti įgyvendinti Utenos Dauniškio mikrorajono infrastruktūros sutvarkymo projektą, Dauniškio gimnazijoje buvo surengtas susitikimas su mikrorajono gyventojais. Susitikime dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas, vyr. architektas Evaldas Rimas, kiti Utenos rajono savivaldybės administracijos atstovai, projekto rengėjas architektas Tautvydas Pasvenskas, UAB „Utenos komunalininkas" ir UAB „Utenos butų ūkis" atstovai bei gausus būrys dauniškiečių.

Susitikime Evaldas Rimas ir Tautvydas Pasvenskas gyventojus pirmiausia supažindino su projekto planais, užduotimis bei etapais, kurių metu bus atliekami skirtingi darbai. Pirmame etape numatomas įrengti kvartalo apšvietimo tinklus, antrame – lietaus nuotekų tinklus, trečiajame – privažiavimus ir stovėjimo aikšteles, tinkamus kelius privažiuoti prie statinių ir gaisrinių hidrantų. Mikrorajone taip pat bus įrengtos bendrojo naudojimo vaikų žaidimų, sporto, poilsio, konteinerių ir šunų dresavimo aikštelės. Automobilių stovėjimo aikštelės ir pėsčiųjų takai atitiks žmonių su negalia poreikius.

„Esminis ir pagrindinis šio projekto tikslas – pagerinti sąlygas Dauniškio kvartalo gyventojams, – sakė meras Alvydas Katinas, kalbėdama susirinkusiems apie jų laukiančius pokyčius. – Dauniškio mikrorajonas beveik netvarkytas nuo tų laikų, kai buvo pastatytas. Mes negalime palikti vidury miesto, kuriame išpuoselėti parkai ir rekreacinės zonos, tokios teritorijos, kurioje2015 01 infrastruktūra visai nesutvarkyta. Todėl Dauniškio kvartalas ir buvo pasirinktas. Gyvenimo kokybė iš parkų, žaliųjų zonų ateina į konkrečiai kiekvieno gyventojo kiemą".
Susipažinę su projektu, apžiūrėję kvartalo infrastruktūros sutvarkymo planus ir brėžinius, gyventojai pateikė nemažai klausimų. Juos domino gatvių apšvietimas ir išplėtimas, mažoji architektūra, poilsio ir žaliosios zonos, šunų vežiojimo ir dresavimo teritorijos. Bet bene daugiausia diskusijų kilo, kalbant apie automobilių stovėjimo aikšteles. Pasak projektuotojų, įrengus papildomas automobilių vietas bus patenkinta 50–55 proc. automobilių statymo poreikio. Susitikime dalyvavusios jaunos šeimos domėjosi vaikų žaidimų aikštelėmis, galimybe išeiti pasivaikščioti su mažamečiais po mikrorajoną. Į klausimą, kada kvartale prasidės darbai, meras Alvydas Katinas atsakė, kad reali darbų pradžia – 2016 m. Jų pabaiga planuojama po 2–2,5 metų. Gyventojai turėjo galimybę pateikti ir pasiūlymų, kurie buvo užrašyti ir į kuriuos bus atsižvelgta, įgyvendinant projektą.

Joomla templates by a4joomla