school and education

Tel.  +370 389 61600
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

The Municipality’s reception desk: +370 389 64041 More information       Anonymous hotline: +370 800 77472 More information

Pradėtas įgyvendinti projektas „Užpalių dvaro išorės ir dalies vidaus patalpų rekonstrukcijos darbai, pritaikant patalpas kaimo bendruomenės poreikiams“

KPF sav logoUtenos rajono Užpalių miestelyje išlikusi buvusi dvaro sodyba yra reikšmingas šio krašto kultūros paveldo objektas, galintis tapti vietos gyventojų ir turistų traukos centru. Dvaro sodybos administratoriaus namas dėl architektūrinio ir memorialinio pobūdžio vertingųjų savybių yra saugomas valstybės, tačiau nėra pritaikytas visuomenės reikmėms. Siekdama aktualizuoti kultūros paveldo objektą, Utenos rajono savivaldybės administracija inicijavo projektą „Užpalių dvaro išorės ir dalies vidaus patalpų rekonstrukcijos darbai, pritaikant patalpas kaimo bendruomenės poreikiams“.
Projekto tikslas – Užpalių miestelio aktyvaus, kūrybingo ir pilietiško jaunimo ugdymas, užimtumo skatinimas, sukuriant tam būtiną infrastruktūrą – rekonstruojant dvarą ir pritaikant gyventojų reikmėms. Projekto metu planuojama sutvarkyti dvaro sodybos administratoriaus namo pagrindinę dalį ir įrengti salės ir infocentro erdvę, patalpas vaikų dienos centro ir visuomeninės organizacijos veiklai. Pastato sutvarkymo sprendiniai parengti atsižvelgiant į vietos bendruomenės siūlymus ir pateikti Užpalių dvaro sodybos administratoriaus namo (u. k. 26696) pritaikymo bendruomenės poreikiams tvarkybos ir remonto darbų techniniame projekte. Tikimasi, kad projekto veiklos prisidės prie gyventi ir dirbti kaimiškoje teritorijoje patrauklios aplinkos sukūrimo.
Projektas planuojamas įgyvendinti iki 2022 m. spalio 15 d. Projekto vertė – 271 076,00 Eur. Projektas finansuojamas Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai, Lietuvos valstybės biudžeto ir Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041