school and education

Tel.  +370 389 61600
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

The Municipality’s reception desk: +370 389 64041 More information       Anonymous hotline: +370 800 77472 More information

Akcija „Atlaisvink kiemą!“

2022 07 14 autoInformuojame, kad nuo 2023 m. spalio 2 iki 27 d. Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius Utenos mieste vykdys akciją „Atlaisvink kiemą!“.
Akcijos metu daugiabučių namų kiemuose, kitose viešose erdvėse bus fiksuojamos neeksploatuojamos transporto priemonės ir jų savininkam pradėtos administracinio nusižengimo teisenos pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso 414 straipsnio 1 dalį.


Pastaba. Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 20 straipsnio 3 dalyje nustatyta, kad „Transporto priemonės savininkas ar valdytojas rūpinasi ir atsako už jam nuosavybės ar kita teise priklausančią transporto priemonę“, 7 dalyje nustatyta, kad „Transporto priemonės savininkas (valdytojas) privalo užtikrinti, kad bendrojo naudojimo vietose nebūtų laikoma neeksploatuojama transporto priemonė (transporto priemonė, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį) arba negalima eksploatuoti transporto priemonė (transporto priemonė, kuriai šio įstatymo nustatytais pagrindais ilgiau kaip tris mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, arba ilgiau kaip tris mėnesius neįregistruota ar ilgiau kaip tris mėnesius išregistruota transporto priemonė). Už minėtų reikalavimų nesilaikymą, transporto priemonės savininkui ar valdytojui numatyta administracinė nuobauda įspėjimas. Už pakartotinai padarytą administracinį nusižengimą numatyta bauda nuo vieno šimto keturiasdešimt iki trijų šimtų eurų, taip pat gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.
Gyventojai apie neeksploatuojamas, paliktas be priežiūros transporto priemones gali pranešti Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui el. p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041