1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Pagerbti respublikinio konkurso „Metų ūkis 2017“ nugalėtojai

034Lapkričio 17 d Kaune vyko respublikinio konkurso „Metų ūkis 2017" rezultatų apibendrinimo renginys. Renginio metu buvo pagerbti ir Utenos rajono ūkininkai – rajoninio konkurso nugalėtojai: pirmos vietos nugalėtojas Marius Vitas iš Leliūnų seniūnijos, antros vietos – Aušrinė ir Žydrūnas Purviniai iš Leliūnų seniūnijos ir trečios vietos – Regina ir Arūnas Kubiliūnai iš Užpalių seniūnijos.
Juos sveikino ir atminimo dovanas įteikė Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, renginio rėmėjas UAB „Biržų žemtiekimas " vadovas Saulius Silickas.

Turi idėją Utenai? Siūlyk!

Laukdama artėjančio Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio ir prisijungdama prie nacionalinės iniciatyvos IDĖJA LIETUVAI , Utenos rajono savivaldybė skelbia iniciatyvą PASIŪLYK IDĖJĄ UTENAI.
Idėja Utenai – tai idėjos dabarčiai ir ateičiai. Tai iššūkiai ir įsipareigojimai ateities kartoms, kurios gyvens ir kurs kito šimtmečio Utenoje. Tai mūsų ir pasaulio patirtis, padėsianti kurti gerovės ir sėkmės Uteną.
Kviečiame Utenos rajono gyventojus siūlyti drąsias ir ambicingas idėjas.
Taip pat laukiame idėjų, kaip Utena turėtų paminėti Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį.
Prie iniciatyvos PASIŪLYK IDĖJĄ UTENAI kviečiame prisijungti visus: gimnazistus, studentus, kitus jaunimo atstovus, kūrėjus, senjorus, įvairių organizacijų, įstaigų, įmonių darbuotojus – visus tuos, kuriems rūpi Utena ir jos ateitis.
Jūsų idėjų laukiame iki šių metų gruodžio 20 d. Rašykite mums el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , faks. 8 389 61615, atneškite užrašytas į Utenos rajono savivaldybės administraciją (103 kab.) arba siųskite laišku (Utenio a. 4, LT- 28503 Utena).

Detalesnė informacija tel. 8 389 63891, 8 389 48341, 8 616 24713, 8 612 46238.
Jūsų idėjų labai laukiame. Visos jos bus skelbiamos Utenos rajono savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt ir socialiname tinkle facebook.

Labdaros ir paramos fondas „Algojimas“ į susitikimą pakvietė specialistus, dirbančius su šeimomis, kuriose auga vaikai su negalia

005Labdaros ir paramos fondas „Algojimas", vykdydamas projektą „Kompleksinių paslaugų teikimo vaikams, nukentėjusiems nuo smurto ar netiesioginio šeimyninio smurto aukoms (liudininkams) ir jų šeimų nariams", lapkričio 20 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje suorganizavo susitikimą, kurio metu buvo aptariamos paslaugos, teikiamos šeimoms, kuriose auga negalią turintis vaikas/ai (0–18 m.). Susitikimo tikslas – suteikti žinių ir informaciją, kaip atstovauti negalią turinčio vaiko poreikiams savivaldybėje, kaip sukurti bendradarbiavimo tinklus, padedančius tenkinti šeimų poreikius. susitikimo dalyviai buvo supažindinti su naujausiais teisių aktų pakeitimais ir jų projektais, savivaldybėje vykdomomis programomis, fondo ir „Pojūčių klinikos" veiklomis, kurios skirtos šeimoms ir jų vaikams, turintiems negalią.

Skaityti daugiau...

Baigiasi kompostuojamų atliekų surinkimas apvažiavimo būdu

Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyrius informuoja, kad 2017 m. lapkričio 21-23 d. (atitinkamam individualių namų kvartalui, t. y. kitą dieną po komunalinių atliekų išvežimo) baigiasi kompostuojamų atliekų išvežimas iš Utenos miesto individualių namų kvartalų.
Primename, kad gyventojai žaliąsias atliekas (žoles, lapus, vaisius, daržovių likučius, smulkias šakas ir kt. augalinės kilmės atliekas) gali kompostuoti turimuose kompostavimo konteineriuose arba nuvežti ir nemokamai atiduoti į kompostavimo aikštelę, esančią prie Utenos regiono nepavojingų atliekų sąvartyno (Sąvartyno g. 5, Mockėnų k., Utenos r.).

LAPKRIČIO 20-OJI – VAIKO TEISIŲ KONVENCIJOS DIENA

Lapkričio 20 d. - Vaiko teisių konvencijos diena (http://unicef.lt/veikla/vaiko-teisiu-konvencija/). Lietuva yra prisijungusi prie šios konvencijos. Konvencijos pamatinis principas – pripažinti, jog vaikas visapusiškai ir harmoningai vystytis gali tik augdamas šeimoje, jausdamas laimę, meilę ir supratimą.

Mums svarbiausias yra Vaiko balsas ir Vaiko prigimtinė teisė augti šeimoje, teisė į tėtį ir mamą, į poilsį ir žaidimus, į ugdymą, į savo nuomonės turėjimą ir jos išreiškimą, į apsaugojimą nuo smurto ir patyčių, teisė į SAUGIĄ vaikystę.

Vaiko teisių konvencijos dienos proga, lapkričio 20 d. rytą, LRT laidoje "Labas rytas" dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Žydronė Žukauskaitė Kasparienė. Laidos kartojimą žiūrėkite mediatekoje.

Utenos ir Preili draugystei – 20 metų

IMG 0966Lapkričio 18 d. Latvija šventė savo gimtadienį – 99-erių metų sukaktį. Valstybės gimtadienį paminėjo ir Utenos rajono savivaldybės draugai jau 20 metų – Preili savivaldybė. Į minėjimą buvo pakviesta Utenos rajono savivaldybės administracijos delegacija, kurią sudarė administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vedėja Romualda Serbentienė, skyriaus vyr. specialistė Jūratė Brasiūnienė, Viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė Lolita Kaminskienė ir Utenos kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Regina Katinaitė-Lumpickienė.

Skaityti daugiau...

Seime pagerbtos Utenos rajono ir Kauno miesto savivaldybės

02Vakar, lapkričio 16 dieną, Seime vyko iškilmingas renginys Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Renginyje dalyvavo renginio globėjas – Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, taip pat Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulik, Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė Vida Montvydaitė, Tautinių bendrijų tarybos pirmininkė Gunta Rone, Lietuvos politikai ir tautinių bendrijų atstovai.
Renginio metu buvo pagerbti asmenys už svarų indėlį ir nuopelnus vienijant daugiatautę Lietuvą ir kuriant nediskriminacinę aplinką.

Skaityti daugiau...

Mokyklų tinklo pertvarkos iki 2020 metų plano projektas

Utenos rajono savivaldybės administracijos skelbia Utenos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016-2020 metų bendrojo plano 1 priedo Utenos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo, pertvarkymo ir struktūrinių pertvarkymų 2016-2020 metais plano projektą >>>

Projektas „Nepamiršk parašiuto“skatina socialinę jaunų žmonių atsakomybę

23551214 10214995399666216 9068396190506535240 o„Nepamiršk parašiuto" – taip pavadintas Utenos regiono moksleivius subūręs „Sodros" inicijuotas projektas. Nuo rugsėjo įgyvendinama iniciatyva artėja prie kulminacijos. Lapkričio 16 d. paaiškėjo, kas Utenos regionui atstovaus Protų kovų baigiamajame etape.

Skaityti daugiau...

Spitrėnų seniūnaitijos gyventojų dėmesiui!

2017 m. lapkričio 26 d. 12.00 val. Spitrėnų kaime (V. Tvarijono g. 4, Spitrėnų k., Utenos seniūnija) gyventojų susirinkimo metu vyks Utenos seniūnijos Spitrėnų seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai. Spitrėnų seniūnaitija patvirtinta Utenos rajono savivaldybės mero 2017 m. spalio 13 d. potvarkiu Nr. MP-45. Į Spitrėnų seniūnaitiją įeina Ampolio, Mieliškių viensėdžiai, Dičiūnų, Kyburių, Katlėrių, Našloniškio, Radžiūnų, Spitrėnų kaimai.
Kviečiame gyventojus siūlyti kandidatus užimti Spitrėnų seniūnaitijos seniūnaičio pareigas. Siūlyti galima iki 2017 m. lapkričio 21 d. Utenio a. 4, Utena, Utenos seniūnijoje (114–115 kab.). Kandidatus gali siūlyti tik tų seniūnaitijų, kuriuose renkamas seniūnaitis, gyventojai, bendruomeninės organizacijos.
Kviečiame visus aktyviai dalyvauti.

Saulius Gaižauskas,
Utenos seniūnijos seniūnas

Joomla templates by a4joomla