3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utenos rajono savivaldybę pasiekė modernūs pagalbos iškvietimo įrenginiai

0072017 m. balandžio 12 d. Utenos r. sav. administracija ir Nacionalinis pagalbos centras pasirašė sutartį, kurios pagrindu Uteną pasiekė 57 modernūs pagalbos iškvietimo įrenginiai. Nacionalinės pagalbos centro direktorius Ričardas Bernotavičius perdavė Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjai Jovitai Strazdienei pagalbos iškvietimo įrenginius, kurie prevenciškai bus naudojami apsaugoti atokiausiai gyvenančius, pagal Utenos rajono seniūnijų seniūnų pateiktus sąrašus, gyventojus. Susitikimo metu Nacionalinis pagalbos centro vadovas papasakojo seniūnams apie Pagalbos linijos misiją, pademonstravo įrangos naudojimosi instrukciją, paaiškino, kaip pildyti sutartis, anketas ir atsakė į iškilusius klausimus.
Pagalbos mygtukas gali veikti 100 metrų atstumu nuo pagalbos iškvietimo įrenginio ir pritaikytas dėvėti ant rankos kaip laikrodis, arba kaip pakabukas. Pagalbos linija – socialinė paslauga padedanti pagyvenusiems ar negalią turintiems žmonėms saugiai gyventi savo namuose. Nutikus nelaimei jiems tereiks paspausti vieną mygtuką.

Plačiau apie paslaugą >>>

Balandžio 28 d. minima Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena

Europos Sąjungoje dėl su darbu susijusių priežasčių kas tris su puse minutės miršta vienas žmogus. Lietuvoje 1992-2016 metais darbe žuvo ir sužalota daugiau nei 79 tūkst. žmonių.

Padidintos rizikos grupė – darbuotojai, kurių darbo stažas įmonėje yra iki vienerių metų; pastaraisiais metais jie sudaro apie 40 proc. sunkiai ar mirtinai nukentėjusiųjų darbe. Papildomą riziką darbe kelia neblaivus darbuotojas: pernai Lietuvoje beveik 10 proc. visų žuvusiųjų ir sunkiai sužalotųjų darbe buvo neblaivūs.

Skaityti daugiau...

Informacija dėl paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti

Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymas (toliau – Įstatymas) nustato paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti teikimo asmenims ir šeimoms principus, finansavimo šaltinius, formas, paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti gaunančių asmenų teises ir pareigas, taip pat socialinio būsto ir savivaldybės būsto nuomos bei būsto pardavimo sąlygas ir tvarką.
Parama būstui įsigyti teikiama valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų gavėjams teikiant subsidijas valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti:
• subsidija asmenims ir šeimoms valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti teikiama šių kreditų gavėjams, jeigu jie gavo valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, atitinka Įstatymo 8 straipsnio nustatytus reikalavimus ir jeigu jie yra: 1) buvę likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 35 metai, ar jų šeimos, taip pat šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių), neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų, – apmokama 20 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos; 2) jaunos šeimos, auginančios vieną ar daugiau vaikų (įvaikių), ir šeimos, kuriose vienas iš vaikų (įvaikių) tėvų yra miręs, - apmokama 10 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos.

Skaityti daugiau...

Utena dalyvavo jubiliejinėje, dešimtojoje akcijoje DAROM 2017

daromDAROM IR GAMTA PADĖKOS!" - su tokiu šūkiu akcijos organizatoriai kvietė dalyvauti jubiliejinėje nacionalinėje tvarkymosi akcijoje DAROM 2017, kuri balandžio 22 dieną subūrė visus Lietuvos žmones. Jos tikslas - dar kartą suvienyti žmones, skatinti bendruomeniškumą ir atkreipti dėmesį į taršos, aplinkosaugos problemas.

Skaityti daugiau...

Pradedamas Utenos miesto teritorijos bendrojo plano keitimo galutinių sprendinių viešinimas

Utenos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad nuo 2017 m. balandžio 25 d. pradedamas Utenos miesto teritorijos bendrojo plano keitimo galutinių sprendinių viešinimas.
Susipažinti su sprendiniais galima savivaldybės interneto svetainėje (www.utena.lt), Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje (www.tpdris.lt), Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriuje (Utenio a. 4, Utena) ir plano rengėjo UAB „Elberta" patalpose (Partizanų g. 56-60, Kaunas).
Nuo 2017 m. gegužės 2 d. sprendiniai bus eksponuojami Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus skelbimų lentoje, Utenos miesto, Utenos, Leliūnų ir Vyžuonų seniūnijų skelbimų lentose, savivaldybės interneto svetainėje (www.utena.lt) bei Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje (www.tpdris.lt).
Pakartotinas viešas sprendinių aptarimas vyks 2017 m. gegužės 10 d., 17.30 val. Utenos rajono savivaldybės posėdžių salėje (Utenio a. 4, Utena, III aukštas).

Skaityti daugiau...

Vaikų žaidimų aikštelėse pritvirtintos žymenos

IMG 8864Vykdant sveikatos saugos reikalavimus, kuriuos reglamentuoja Lietuvos higienos norma „Vaikų žaidimų aikštelės ir patalpos. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai", Utenos miesto seniūnijos pavedimu UAB „Utenos komunalininkas" šį mėnesį visose trylikoje miesto vaikų žaidimų aikštelių pritvirtino žymenas, kuriose aikštelių lankytojams pateikta svarbi informacija: aikštelės pavadinimas, adresas, savininkas, bendrasis telefono numeris, kuriuo galima skambinti įvykus avarijai, taip pat telefono numeris, kurį surinkus galima kreiptis į techninės priežiūros personalą. Žymenoje taip pat nurodyta, kokio amžiaus vaikams skirta aikštelė.

Bus vykdomas prevencinės veiklos srities projektas „Priklausomybėms − ne“

Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius 2017 m. vykdys nusikaltimų ir administracinių nusižengimų prevencinės veiklos srities projektą „Priklausomybėms − ne", kuriam 2017 m. balandžio 5 d. Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. AĮ-337 skirtas finansavimas.
Projekto vykdymo metu, bendradarbiaujant su Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos psichologais, bus surengti 7 renginiai atskirose gimnazijose, skirti azartinių lošimų prevencijai.Taipogi bus organizuojami mokymai mokyklų, gimnazijų, specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro, Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro, Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro socialiniams pedagogams, jų padėjėjams, užimtumo specialistams, auklėtojams, Utenos rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams. Mokymų metu psichologai suteiks žinių apie labiausiai paplitusias priklausomybių rūšis: priklausomybę nuo alkoholio, tabako, psichotropinių medžiagų, azartinių lošimų, kompiuterinių žaidimų, interneto ir socialinių tinklų.

Skaityti daugiau...

Balandžio 29 d. Utenoje Utenio aikštę išjudins šventiškai pavasariška „Didžioji pavasarinė mugė“ !!!

utenosPlakatasWeb

 

Universali mugė Utenos ir miesto svečius vilios gausia geros nuotaikos ir šventinių pirkinių kraite. Lankytojų laukia linksma muzika, lauko smuklės, atrakcijos ir įdomybės.Net virš 150 prekybininkų, kurie siūlys sodinukus, daigus, lietuvišką maistą, natūralius produktus, tautodailės gaminius, rūbus, aksesuarus ir net prekes vaikams!

Pasidžiaugti pavasariu ir praleisti dieną bei įsigyti autorinių darbų, kuriuos pristatys tautinio paveldo atstovai kviečiami visi Utenos ir gretimų miestelių gyventojai bei miesto svečiai.
Renginys prasidės 10 val. ir tęsis iki 16 val.

PIRMASIS DARNIOJO TURIZMO KONKURSAS. KVIEČIAME DALYVAUTI!

18157675 1863838143828989 3315095249677622948 nKonkurse kviečiami dalyvauti kelionių organizatoriai, maitinimo ir apgyvendinimo įstaigos, turizmo informacijos centrai bei bendruomenės (nevyriausybinės organizacijos, amatų centrai, muziejai, nacionaliniai ir regioniniai parkai bei rezervatai ir kt.).

Paraiškos konkursui teikiamos iki 2017 m. birželio 1 d. internetinėje svetainėje

IKI PARAIŠKŲ TEIKIMO PAGAIGOS LIKO 38 DIENOS!

Skaityti daugiau...

Pasveikintas aukščiausia kategorija įvertintas ir geriausiu 2016 metų šalies kultūros centru pripažintas Utenos kultūros centro kolektyvas

apdovanojimas

Lietuvos kultūros ministerijos aukščiausia kategorija įvertintas ir geriausiu 2016 metų šalies kultūros centru pripažintas Utenos kultūros centras sukvietė uteniškius į iškilmingą nominacijų teikimo šventę, kurioje buvo pasidžiaugta ir antruoju „Aukso paukštės" apdovanojimu „Vieversai". Utenos kultūros centro kolektyvą su šiuo ypatingu įvertinimu pasveikino Utenos rajono meras Alvydas Katinas, mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius, mero patarėjas Gintautas Petravičius. Įteikdami dovanas rajono vadovai linkėjo Utenos kultūros centro kolektyvui kūrybinio polėkio, novatoriškų idėjų ir jų išpildymo.

Skaityti daugiau...

Joomla templates by a4joomla