1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Renovacijos kokybei užtikrinti ypač svarbus gyventojų indėlis

Renovacija – labai svarbus ir atsakingas procesas, reikalaujantis itin griežtos statybos darbų kontrolės ir atsakingo proceso stebėjimo. Kad būtų užtikrinta renovacijos darbų kokybė, kiekvienas modernizuojamas namas privalo turėti statybos techninį prižiūrėtoją, kurio tikslas – ne tik patikrinti, kaip laikomasi bendrų teisės aktų nuostatų, bet ir įvertinti, ar tinkamai įgyvendinti konkretaus pastato projekto sprendiniai. Labai svarbus ir namo gyventojų dalyvavimas renovacijos procese.

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius Valius Serbenta pastebi, kad per pastaruosius keletą metų pagerėjo atliekamų renovacijos darbų kokybė, kurią lėmė sugriežtinta statybos priežiūra. „Statybinės organizacijos, dirbančios prie daugiabučių namų, žino, kad nekokybiškai atlikti darbai neliks nepastebėti. Specialistų patikrų rezultatai rodo, kad esminių pažeidimų nenustatoma, kartais pasitaiko tik techninių klaidų dėl netinkamo medžiagų sandėliavimo ar kitų, kurios greit ištaisomos. Vykdoma aiški ir griežta kontrolės sistema padės užtikrinti geriausius renovacijos darbų rezultatus", – įsitikinęs BETA direktorius V. Serbenta.

2015 metais modernizuojami objektai buvo aplankyti daugiau nei 870 kartų. Patikrinimai parodė, kad atnaujinant daugiabučius namus esminių pažeidimų, lemiančių energinį efektyvumą, nebuvo užfiksuota. Po kiekvienos patikros BETA specialistai pateikia rekomendacijas administratoriams, rangovams bei statybos techniniams prižiūrėtojams.

Tikrinti, ar techninės priežiūros ir kokybės specialistai tinkamai atlieka savo pareigas, domėtis renovacijos kokybe, turi ir modernizuojamo namo gyventojai. Štai sostinės daugiabučio namo, esančio adresu Donelaičio g. 14 gyventojai aktyviai dalyvavo atnaujinimo procese ir džiaugiasi kokybiškai atlikta renovacija. „Mūsų namo gyventojai labai patenkinti renovacijos rezultatais. Džiaugiamės sumažėjusiomis sąskaitomis už šildymą, kurios šiemet dar mažesnės nei pernai. Už lapkričio mėnesį vidutiniškai mokėjome apie 15 eurų, už gruodį – apie 23 eurus. Sakyčiau, kad mums pasisekė, nes gavome nemenką 40 proc. valstybės paramą, kuri, mano žiniomis, toliau vis mažės", – sakė gyventoja Dalia Gaižauskienė.

Pasitaiko atvejų, kad renovacijos darbai nevyksta taip sklandžiai, kaip norėtųsi. Norime atkreipti dėmesį, kad kilus abejonių, problemų, gyventojai pirmiausia turi kreiptis į statybos techninį prižiūrėtoją. Jeigu jis neišsklaido abejonių – į BETA ar VTPSI teritorinį padalinį. Taip pat galite skambinti nemokamu „karštosios linijos" tel. 8 800 200 12.

Joomla templates by a4joomla