1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

KVIEČIAME Į SEMINARĄ

programa

NUO BALANDŽIO 16 D. KVIEČIAME DEKLARUOTI ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENAS IR KITUS PLOTUS

Šiais metais deklaravimas pradedamas balandžio 16 d. ir tęsis iki birželio 4 d. su pratęsimu iki liepos 1 d. (kadangi liepos 1 d. sekmadienis, tai paskutinė diena pateikti deklaracijas -  birželio 29). Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet paraiškas padės užpildyti ir laukus įbraižyti kiekvienoje seniūnijoje dirbantys žemės ūkio specialistai. Atsižvelgiant į tai, kad deklaravimo laikas trumpesnis, o tikėtina deklaruojančių asmenų skaičius bus didelis, į seniūnijas kviečiame atvykti skelbiamame grafike nurodytomis dienomis. Tikime, kad tai  padės suvaldyti pareiškėjų srautus, ypač paskutinėmis deklaravimo dienomis.

Su grafiku galite susipažinti čia >>>DEKLARAVIMO GRAFIKAS.pdf

TRAKTORIŲ, SAVAEIGIŲ IR ŽEMĖS ŪKIO MAŠINŲ BEI JŲ PRIEKABŲ TECHNINĖS APŽIŪROS GRAFIKAS 2018 M.

TRAKTORIŲ, SAVAEIGIŲ IR ŽEMĖS ŪKIO MAŠINŲ BEI JŲ PRIEKABŲ TECHNINĖS APŽIŪROS GRAFIKAS 2018 M. >>>

INFORMACIJA PIENO GAMINTOJAMS, PARDUODANTIEMS PIENĄ AR PIENO PRODUKTUS TIESIOGIAI VARTOTI

147Utenos rajono savivaldybės Kaimo ir bendruomenių reikalų skyrius informuoja, kad pieno gamintojai, parduodantys pieną ar pieno produktus tiesiogiai vartoti, nuo balandžio 15 d. iki birželio 6 d. gali pateikti deklaracijas už praėjusį apskaitos laikotarpį (2017 m. balandžio 1 d. iki 2018 m. kovo 31 d.).
Deklaracijos gali būti teikiamos dviem būdais – gamintojai, neturintys galimybės ar nenorintys naudotis elektronine bankininkyste, gali kreiptis į savivaldybės Kaimo ir bendruomenių reikalų skyrių dėl deklaracijos užpildymo arba teikti patys, prisijungę prie Pieno apskaitos informacinės sistemos (PAIS) interneto svetainėje www.vic.lt, naudodamiesi savo elektronine bankininkyste.

Read more...

VIETINEI RINKAI MAŽAIS KIEKIAIS GAMINAMŲ IR TIEKIAMŲ PIENO IR (ARBA) PIENO PRODUKTŲ VETERINARIJOS REIKALAVIMAI

Reikalavimai taikomi pieno ir (arba) pieno produktų gamintojams (toliau - gamintojams), gaminantiems ne daugiau kaip 1000 kg žalio pieno per dieną ir iš jo savo ūkyje pagamintus pieno gaminius tiekiantiems tiesiogiai galutiniams vartotojams ar vietiniams mažmeninės prekybos subjektams.
Gamintojai turi būti registruoti vadovaujantis Gyvūninio maisto tvarkymo subjektų veterinarinio patvirtinimo ir registravimo tvarkos aprašu, patvirtintu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2005 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. B1-738 „Dėl Gyvūninio maisto tvarkymo subjektų veterinarinio patvirtinimo ir registravimo tvarkos aprašo patvirtinimo". Gamintojas parduoti ar atiduoti tiesiogiai vartoti gali tik jo vardu registruotų Ūkinių gyvūnų registre arba kooperatyvo narių karvių pieną ir iš jo pagamintus pieno produktus. Jei asmuo parduoda ne savo vardu registruotų karvių pieną ar pieno produktus, be reikalavimų gamintojui, jis turi atitikti ir reikalavimus supirkėjui, nustatytus Pieno supirkimo taisyklėse.

Read more...

Ūkininkaujantiems nederlingose žemėse – naujovės

Žemės ūkio ministro kovo 28 d. įsakymu buvo patvirtinta nauja Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių" įgyvendinimo taisyklių redakcija. Supažindiname su naujausiais paramos teikimo reikalavimais.
Parama ūkininkaujantiems nederlingose vietovėse skiriama kasmet už kiekvieną žemės ūkio paskirties žemės hektarą, siekiant kompensuoti paramos gavėjams dėl gamtinių kliūčių žemės ūkio gamybai patirtas papildomas išlaidas ir prarastas pajamas. Pritaikius biofizikinius atrankos bei ekonominio vertinimo kriterijus buvo pavirtintas naujas teritorijų pasiskirstymas pagal vietovių palankumą ūkininkauti.

Read more...

Transliacijoje – deklaravimo aktualijos

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, kviečia prisijungti prie tiesioginės transliacijos „2018 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas", kuri vyks balandžio 10 d., 14 val.
Transliacijos metu Žemės ūkio paramos departamento direktorė Enrika Raibytė ir Žemės ūkio ministerijos Išmokų už plotus skyriaus vedėjas Tadas Švilpauskas pristatys svarbiausias naujoves deklaruojantiems žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus. Primename, kad deklaravimas prasideda balandžio 16 d.

Read more...

Kviečiame teikti paraiškas pagal 2014-2020 KPP programos priemonės ,,Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį ,,Investicijos į žemės ūkio valdas“

Informuojame, kad iki balandžio 13 d. pratęstas paraiškų priėmimas Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą" veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas" paramai gauti.
Paraiškos priimamos Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) teritoriniuose padaliniuose , Utenoje, J.Basanavičiaus g. 126.
Prioritetiniai sektoriai – gyvulininkystė, sodininkystė, daržininkystė ir uogininkystė.
Pagal šią priemonę parama skiriama statybai ir įrangai.

Read more...

KAIMO IR BENDRUOMENIŲ REIKALŲ SKYRIAUS VYR. SPECIALISTAS RIMIGIJUS TRINKŪNAS ATSAKO Į DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMUS KLAUSIMUS DĖL ŽEMĖS ŪKIO TECHNIKOS APŽIŪROS, REGISTRACIJOS IR DUOMENŲ KEITIMO

1. Kokios naujovės dėl žemės ūkio technikos registravimo?
Nuo 2018 m. sausio 1 d. keičiant registro duomenis keičiami ir registracijos numerio ženklai, pagaminti iki 2008 metų. Traktorius galima eksploatuoti ir su iki 2008 metų pagamintais registracijos numerių ženklais. Juos keisti neprivaloma. Keičiant registracijos numerio ženklą, išregistruojant traktorių, senas registracijos numerio ženklas paimamas ir išduodamas naujas.

Read more...

Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų techninė apžiūra

Informuojame, kad nuo balandžio 3 d. pagal skelbiamą grafiką Utenos rajono kaimo vietovėse, įstaigose, įmonėse ir organizacijose bus atliekama traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų, kelių tiesimo, miškų, komunalinio ūkio darbuose naudojamų mašinų, taip pat jų krovininių priekabų ir puspriekabių ir kitos technikos, įregistruotos LR traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registre, techninė apžiūra, kurios galiojimo laikas baigiasi 2018 metais.

Read more...

Dėl pieno supirkimo atnaujinimo

Pieno kokybę lemia bakterijų ir somatinių ląstelių skaičius piene. Jeigu apskaičiuotas pieno bendro bakterijų skaičiaus vidurkis yra didesnis nei 100 tūkst. KSV/ml. ir jeigu per 3 mėnesius po tyrimų ne mažesniu kaip pieno supirkimo taiyklėse nurodytu periodiškumu (ne rečiau kaip du kartus per mėnesį laikotarpiais: nuo 1 iki 15 d. ir nuo 16 iki 31 d.) pienas neatitinka reikalavimų, jo priėmimas nutraukiamas. Jeigu apskaičiuotas pieno bendro somatinių ląstelių skaičiaus geometrinis vidurkis yra didesnis nei 400 tūkst. /ml. ir jeigu per 3 mėnesius po tyrimų ne mažesniu kaip pieno supirkimo taiyklėse nurodytu periodiškumu (ne rečiau kaip tris kartus per mėnesį laikotarpiais: nuo 1 iki 15 d. ir nuo 16 iki 31 d.) pienas neatitinka reikalavimų, jo priėmimas nutraukiamas. Piene nustačius inhibitorines medžiagas jo supirkimas nutraukiamas ne vėliau kaip kitą dieną.

Read more...

Utenos rajono žemdirbiai apsilankė parodoje ,,Ką pasėsi..2018”

29354841 2003992409813561 4972344602908467 oKovo 23 d. pagal Utenos rajono savivaldybės kaimo rėmimo srities antrojo prioriteto ,,Utenos rajono žemdirbių kvalifikacijos kėlimas ir bendruomeniškumo ugdymas" projektą, Utenos rajono žemdirbiai apsilankė respublikinėje parodoje ,,Ką pasėsi ... 2018". Į parodą autobusu vyko 49 žmonių grupė. Renginio metu žemdirbiai susipažino su moderniausia žemės ūkio technika, statybos technika ir įranga, vandentvarkos ir šilumos ūkio įranga, galvijų priežiūros įranga, susipažino su naujausiomis augalų priežiūros ir apsaugos priemonėmis, aplankė gausią sodinukų ir augalų parodą.

Maloniai kviečiame

Maloniai kviečiame Jus šių metų kovo 29 d. (ketvirtadienį), 10.00 val. į Žemės ūkio ministerijos organizuojamą seminarą. Seminaras vyks Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro konferencijų salėje (Kęstučio a. 2 - 2, Ukmergė).

Seminaro tema – Paramos galimybės miškų sektoriui pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemones 2018 metais

Renginį ves Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento specialistai.

158

2018 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo aktualijos

 „Žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo naujovės 2018 m.", Žemės ūkio ministerijos Išmokų už plotus skyrius, vyriausiasis specialistas Tadas Švilpauskas https://www.youtube.com/watch?v=g5he8NQko-c

 „Europos Sąjungos parama nuo liūčių nukentėjusiems ūkininkams. Paramos administravimas", Žemės ūkio ministerijos Augalininkystės skyrius, vyriausioji specialistė Daiva Montrimienė https://www.youtube.com/watch?v=bqdxYTi9mi8

Read more...

Kvietimas į Žemės ūkio ministerijos organizuojamą seminarą

KMaloniai kviečiame Jus šių metų kovo 9 d. (penktadienį), 10.00 val. į Žemės ūkio ministerijos organizuojamą seminarą. Seminaras vyks Utenos rajono savivaldybės mažojoje posėdžių salėje (Utenio a. 4, Utena). Seminaro tema – Paramos galimybės pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą" veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas". Renginį ves Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento specialistai.

Seminaro programa >>>

PARAMA ASBESTINIŲ STOGŲ DANGOS KEITIMUI IKI KOVO 12 D.

Primename, kad vasario 9 d. žemės ūkio ministro įsakymu patikslintas paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones priėmimo 2018 metais grafikas.

Patikslintame paraiškų rinkimo grafike nustatyta, kad šiuo metu renkamas paraiškas pagal KPP priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse" veiklos sritį „Parama asbestinių stogų dangos keitimui" bus galima teikti dviem savaitėmis ilgiau – iki kovo 12 d. (buvo numatyta – iki vasario 28 d.).

Įpusėjus paraiškų rinkimo terminui yra pateiktos tik 6 Utenos rajono gyventojų paraiškos. Kviečiame aktyviau pasinaudoti paramos galimybe pasikeičiant asbestinio stogo dangą.

Joomla templates by a4joomla