1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

PASAULINĖ PASIUTLIGĖS DIENA

pasiutligeRugsėjo 28-oji yra paskelbta Pasauline pasiutligės diena. Tai prancūzų mokslininko Louiso Pasteur'o, kuris 1885 metais pirmasis su bendraautoriais sukūrė vakciną nuo pasiutligės, mirties diena. Šios dienos minėjimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į pasiutligės grėsmę žmonėms ir gyvūnams.
Pasiutligė – virusinė liga, kuria gali užsikrėsti gyvūnai ir žmonės. Liga nustatoma 150 pasaulio šalių. Iki šiol nėra veiksmingo pasiutligės gydymo. Kiekvienais metais nuo pasiutligės miršta apie 55 tūkst. pasaulio gyventojų. Liga nepaiso sienų, todėl šios dienos minėjimą palaiko Jungtinių tautų organizacija, Pasaulio sveikatos organizacija, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija, Pasaulio veterinarijos asociacija ir kitos tarptautinės organizacijos. Ši diena minima ir visoje Lietuvoje. Ne išimtis ir Utena.

Skaityti daugiau...

2018-09-25 Utenos rajono savivaldybės administracija perka būstus socialiniam fondui plėtoti

EUPirkimas vykdomas vadovaujantis 2017 m. gruodžio 13 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 1036 patvirtintu Žemės, esamų pastatų ar kitų nekilnojamųjų daiktų įsigijimo arba nuomos ar teisių į šiuos daiktus įsigijimo tvarkos aprašo patvirtinimo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. birželio 25 d. nutarimo Nr. 841 „Dėl Žemės, esamų pastatų ar kitų nekilnojamųjų daiktų pirkimų arba nuomos ar teisių į šiuos daiktus įsigijimų tvarkos aprašo patvirtinimo" pripažinimo netekusiu galios tvarkos aprašu.
Perkančioji organizacija: Utenos rajono savivaldybės administracija, kodas 188710442, Utenio a. 4, Utena, tel. (8 389) 43535, (8-389) 48693, el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Skaityti daugiau...

Utenos rajono savivaldybėje lankėsi teisėjai iš Nyderlandų

!cid 3A42534F-0642-44A9-BA9A-6DE35D94114C (Custom)Rugsėjo 20 d. Utenos rajono savivaldybėje lankėsi Nyderlandų Limburgo teismo (Arrondissementsrechtbank Limburg) teisėjai - Patricia Helena Maria KUSTER, Anna Maria SCHUTTE, Johannes Jacobus GROEN, Frank Ludwig Gerardus GEISEL, teisėjas stažuotojas Vincent Edouard Jean-Joseph NOELMANS, taip pat Utenos apylinkės teismo Utenos rūmų teisėjas Gediminas Karpavičius, teisėjo padėjėja Kristina Šerelytė.

Skaityti daugiau...

Renginiai, skirti Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti

pagyvenusiu-zmoniu-pora-532b816a016a0Spalio 1-ąją minime Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Ta proga rugsėjo 30 d. 15 val. visus Utenos rajono senjorus, miesto ir rajono gyventojus kviečiame į Utenos kultūros centrą (Aušros g. 49, Utena) pasiklausyti gražiausių XIX amžiaus melodijų gitara ir smuiku. Koncertuos ir pasakos smuikininkas, dirigentas, politikas Gediminas Dalinkevičius ir gitaristas Simonas Bušma.
Renginys nemokamas.
Svečiai bus vaišinami kava!

Skaityti daugiau...

Vyks išplėstinė Utenos miesto seniūnijos seniūnaičių sueiga

Š. m. rugsėjo 25 d. 15.30 val. Utenos rajono savivaldybės salėje vyks išplėstinė Utenos miesto seniūnijos seniūnaičių sueiga, kurios pagrindinis darbotvarkės klausimas – bendruomenių pateiktų paraiškų pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse" vertinimas.

Utena – pažįstama, nepažįstama ir paslaptinga

IMG 8764 (Custom)Rugsėjo 21 d. Utenos rajono savivaldybė pakvietė uteniškius į pažintinę šimtmečio ekskursiją „Utenos miesto šimtmečio istorijos". Ji skirta Europos paveldo dienoms paminėti, kurių renginiai šiais metais visoje Lietuvoje vyksta rugsėjo 21–23 dienomis.
Idėja pradėti rengti paveldo dienas (EPD) gimė Prancūzijoje dar 1984 metais, jos iniciatorius buvo Prancūzijos kultūros ministras Jack Lang. Per keletą metų šis renginys išplito po daugelį vakarų Europos šalių ir pasidarė toks populiarus, jog nuo 1991 metų Europos Tarybai inicijavus ir parėmus Europos Sąjungai, visoje Europoje imta rengti Europos paveldo dienas. Renginiai yra skirti visuomenei, siekiant ją supažindinti su kultūros paveldu, parodyti tai, kas paprastai yra visuomenei neprieinama, aktualizuojant vienokią ar kitokią kultūros paveldo sritį.

Skaityti daugiau...

„Gazelės“ konferencijoje – apie galimybę pradėti verslą ir investuoti Utenoje

gazele (Custom)Rugsėjo 20-ąją VšĮ Utenos verslo informacijos centras kartu su Utenos rajono savivaldybės administracija dalyvavo kasmetinėje smulkaus ir vidutinio verslo konferencijoje „Gazelė 2018". Konferencija vyko Vilniuje, Litexpo parodų rūmuose, ją organizavo savaitraštis „Verslo žinios".
„Gazelė" – tai sparčiai auganti smulkaus ir vidutinio verslo konferencija, įgyvendinama jau daugiau nei dešimtmetį. „Verslo žinios" siekia „Gazelės" projektu suteikti informaciją, žinias smulkiajam verslui rūpimais klausimais ir atkreipti visuomenės dėmesį į naujuosius rinkos lyderius, paskatinti įmones keistis efektyvios veiklos patirtimi.

Skaityti daugiau...

Dviračių žygis – ir mažam, ir dideliam

IMG 8698Rugsėjo 20 d. Utenos rajono savivaldybė, Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Vyžuonų seniūnija ir Šiaudinių kaimo bendruomenė pakvietė uteniškius į dviračių žygį, skirtą Europos judumo savaitei paminėti. Į žygį išsiruošė nei daug, nei mažai: beveik 100 dalyvių. Juos į kelionė išlydėjo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius, mero patarėjas Henrikas Zabiela, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, padėkojusi visiems susirinkusiems, išpažįstantiems „dviračių religiją" ir siekiantiems aktyvaus ir judraus gyvenimo būdo.

Skaityti daugiau...

Kvietimai protezuoti – gyventojams patogesniu būdu

ligoniuPanevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) baigė išsiųsti šių metų III ketvirčio kvietimus protezuoti dantis asmenims, laukiantiems eilėje Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamo dantų protezavimo. Pirmą kartą ketvirčio kvietimai buvo išsiųsti ne vienu metu, o dalimis kiekvieną mėnesį – liepą, rugpjūtį ir rugsėjį.

Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė teigia, kad naujo siuntimo būdo imtasi siekiant, kad gyventojams dantų protezavimo paslaugos būtų prieinamesnės. Kai vienu metu nemažai laukiančiųjų eilėje gaudavo kvietimus, rajonuose, turinčiuose nedaug specialistų, teikiančių šią paslaugą, būdavo problemų per nustatytą 3 mėn. laikotarpį suspėti kreiptis į gydytoją dėl paslaugos teikimo. Dėl to dalis gyventojų turėdavo rašyti prašymą atidėti dantų protezavimą.

Skaityti daugiau...

Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas „DĖL BAZINĖS MOKYKLOS SKYRIMO“

Coat of arms of Utena (Lithuania)Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos 29 straipsnio 5 dalimi, 8 dalies 2 punktu ir Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2006 m. gruodžio 18 d. įsakymu Nr. ISAK-2391 ,,Dėl Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo ir Lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo", 51 punktu:
1. Skiriu Utenos ,,Saulės" gimnaziją 2019 m. brandos egzaminų sesijos bazine mokykla.
2. Pavedu Dokumentų valdymo ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėjai Monikai Makaveckienei šį įsakymą paskelbti savivaldybės viešojo informavimo priemonėse.
3. Nurodau, kad šis įsakymas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Joomla templates by a4joomla