1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utenos daugiafunkcio sporto centro vaikinų krepšinio komanda – tarp aštuonių Lietuvos stipriausių komandų

IMG 00292017–2018m. sezono U19 jaunimo (gim. 1999 m.) krepšinio čempionate „Olimpinė taurė" dalyvavo 18 komandų. Jos buvo suskirstytos į tris pogrupius po 6 komandas. Kiekviena komanda žaidė namų ir išvykos rungtynes. Pirmajame etape į A pogrupį pakliuvusi Utenos daugiafunkcio sporto centro (DSC) vaikinų krepšinio komanda savo ir priešininkų aikštelėse turėjo susiremti su Rokiškio KKSC, Sostinės KM, Švenčionių SC, Vilniaus KMI ir Vilniaus KM II komandomis. Kad pakliūtų tarp šešių stipriausiųjų, savo pogrupyje uteniškiai turėjo užimti pirmąją arba antrąją vietą. Kitu atveju komandoms teko susidurti su nauju iššūkiu – kovoti su pirmajame etape iškritusiomis komandomis ir užimti pirmąją arba antrąją vietą antrajame etape. Tik ši sąlyga garantavo galimybę tęsti kovą dėl medalių „Olimpinėje taurėje".

Skaityti daugiau...

2018 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo aktualijos

 „Žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo naujovės 2018 m.", Žemės ūkio ministerijos Išmokų už plotus skyrius, vyriausiasis specialistas Tadas Švilpauskas https://www.youtube.com/watch?v=g5he8NQko-c

 „Europos Sąjungos parama nuo liūčių nukentėjusiems ūkininkams. Paramos administravimas", Žemės ūkio ministerijos Augalininkystės skyrius, vyriausioji specialistė Daiva Montrimienė https://www.youtube.com/watch?v=bqdxYTi9mi8

Skaityti daugiau...

Europos strateginių investicijų fondo veiklos pristatymas

Europos Komisija kartu su Europos investicijų banku nuo 2015 m. birželio 25 d. vykdo naują investicijų skatinimo iniciatyvą – Europos strateginių investicijų fondas (ESIF). Šis fondas - tai Investicijų plano Europai (Junkerio plano) sudedamoji dalis.
Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje užsakymu UAB „Viešųjų investicijų plėtros agentūra" 2016 m. parengė studiją apie ESIF įgyvendinimo Lietuvoje galimybes. Studija parodė, kad šis fondas yra patraukli finansavimo priemonė, sudaranti galimybę investicijas pritraukti geresnėmis sąlygomis nei iš kitų finansavimo šaltinių. Kaip rodo studija, Lietuvoje, skirtinguose fondo finansavimo prioritetus atitinkančiuose ekonominės veiklos sektoriuose, nustatytas 7911 mln. eurų finansavimo trūkumas, kuriam padengti gali būti panaudotos šio fondo lėšos.

Skaityti daugiau...

Jaunimo reikalų tarybos posėdyje – dėmesys atvirosioms jaunimo erdvėms

IMG 0699Kovo 16 d. įvyko Utenos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdis, kuriam pirmininkavo Utenos rajono savivaldybės meras, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Alvydas Katinas. Posėdyje buvo svartyti trys klausimai. Vienas iš jų – atviroji jaunimo erdvė Utenos rajono Užpalių gimnazijos Vyžuonų mokyklos skyriuje. Jaunimo koordinatorė Justė Rudokienė pateikė Atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių koncepciją.
Atviroji jaunimo erdvė – kultūros, švietimo, kūno kultūros ir sporto ar socialines paslaugas teikiančio juridinio asmens nuosavybės, patikėjimo teise ar nuomos, panaudos sutarčių pagrindu valdoma patalpa, kurioje vykdomas darbas su jaunimu, grindžiamas savanorišku jaunų žmonių apsisprendimu dalyvauti šioje veikloje bei užtikrinantis jų įsitraukimą į šią veiklą nepriklausomai nuo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų.

Skaityti daugiau...

Kviečiame prisijungti prie akcijos „Žemės valanda“

zemes valandaKovo 24 d. 20.30 val. visas pasaulis dalyvaus Žemės valandoje, didžiausioje pasaulyje aplinkosaugos iniciatyvoje, kuomet valandai bus išjungiamos šviesos.
Utenos rajono savivaldybės administracija kviečia visus miesto ir rajono gyventojus, įstaigas, mokyklas, jaunimo bei visuomenines organizacijas, bendruomenes ir kitas institucijas prisijungti prie šios kilnios akcijos „Žemės valanda" ir vienai valandai išjungiant šviesas leisti žemei pailsėti.

Skaityti daugiau...

Patvirtintas laikinųjų darbų darbdavių atrankos sąrašas

Š. m. kovo 12 d. Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. AĮ-264 „Dėl laikinųjų darbų pagal Utenos rajono savivaldybės 2018 metų užimtumo didinimo programą darbdavių atrankos sąrašo patvirtinimo" patvirtintas laikinųjų darbų darbdavių atrankos sąrašas: UAB „Utenos komunalininkas", VšĮ Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Utenos Viltis", Utenos krašto žmonių su negalia sąjunga ir VšĮ „Sveikatą į namus".
Iš viso per 2018 metus šiose įstaigose numatoma laikinai (iki 4 mėnesių) įdarbinti 125 rajono gyventojus.

Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ir „Kino pavasario“ atidarymo filmo seansai-diskusijos

1211-oje Lietuvos miestų ir miestelių didžiausią šalies kino festivalį „Kino pavasaris" atidarys prancūzų režisieriaus Xaviero Legrand'o psichologinė drama „Sūnaus globa". Festivalis ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą" kovo 16 d. Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje ir Anykščiuose surengs specialius šio filmo seansus, kuriuos lydės diskusijos su žurnaliste Edita Mildažyte, menininkais Algirdu ir Remigijumi Gataveckais, kunigu Kęstučiu Dvarecku ir kitais kampanijos ambasadoriais.
Po atidarymo filmo diskutuojant bus paliečiamos smurto artimoje aplinkoje, vaikų pasidalijimo iširus šeimai, aktyvaus pilietiškumo temos.

Skaityti daugiau...

Prekybos centruose vyks tradicinė „Maisto banko" akcija

maisto-bankas1Š. m. kovo 23-24 d. Lietuvos prekybos centruose vyks tradicinė „Maisto banko" akcija, skatinanti žmones aukoti. Tikėdamiesi uteniškių dosnumo, akcijos atributika pasipuošę savanoriai kovo 23-24 d. darbuosis prekybos centruose: „Vyturiai", „Aukštakalnis", „Rašė", „Santaka", „Maxima XX", „Maxima X", „NorfaXXL", „Rimi", „IKI" ir „Lidl". Akcijoje dalyvauja: Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras, Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centras, VšĮ krizių centras „Angelų pieva", VšĮ „Sveikatą į namus", Utenos lietuvių ir švedų draugija, Utenos krašto žmonių su negalia sąjunga, Utenos rajono neįgaliųjų draugija, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Utenos Viltis", Utenos maltiečių grupė. „Maisto banko" akcijos savanoriai pasitiks prekybos centrų lankytojus su skrajutėmis, prašydami nupirkti bei paaukoti ilgo galiojimo maisto produktų ir taip padėti skurdžiai gyvenantiems. Paaukoti produktai bus išdalyti mažas pajamas gaunantiems asmenims, daugiavaikėms šeimoms, bedarbiams, benamiams, neįgaliesiems.

Kaip švaistuomenė laikosi? Kaip Gedimino kalnas...

IMG 0583

Vasario 13 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko 2017 m. žodžio ir posakio rinkimams aptarti skirtas renginys, kurį organizavo Lietuvių kalbos institutas, Lietuvių kalbos draugija ir Utenos kolegija. Renginys buvo pavadintas „Metų žodžio rinkimai baigėsi – rinkimai tęsiasi".
Susitikti su uteniškiais ir pasikalbėti apie mūsų turtą – lietuvių kalbą – bei papasakoti, kaip buvo renkamas 2017 m. žodis ir posakis, atvyko „Gimtosios kalbos" vyr. redaktorė, Lietuvių kalbos draugijos valdybos sekretorė Rita Urnėžiūtė ir Lietuvių kalbos instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja Agnė Aleksaitė. Pastaroji viešnia pristatė pranešimą „Metų žodžio ištakos: kaip viskas prasidėjo", „Gimtosios kalbos" vyr. redaktorė kalbėjo apie 2017 metų žodžio ir posakio rinkimus, pateikė žodžių ir posakių, iš kurių buvo išrinkti lyderiai, sąrašą, paskatino susirinkusius dalyvauti ir 2018 m. rengiamuose Metų žodžio ir posakio rinkimuose.
Renginyje dalyvavo ir susirinkusius lietuvių kalbos mylėtojus sveikino Utenos kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas, Lietuvių kalbos draugijos Utenos kolegijos grupės narė Rima Žarskutė. Koncertavo moterų choras „Sėlija" (vadovė Sandra Čipkutė).

Skaityti daugiau...

Kovingas, „proginis“ ir turtingas taškų „Juventus“ ir „Lietuvos ryto“ susitikimas

IMG 8997Utenos „Juventus" komandos susitikimas su „Lietuvos rytu" nebuvo labai džiuginantis: „Juventus" savo varžovams nusileido rezultatu 92:104. Bet uteniškių kovingumas, atkaklumas, siekiant pergalės, ir užsidegimas glostė visų tądien į Utenos daugiafunkcį sporto centrą atėjusių žiūrovų širdis.
Vilties, kad „Juventus" gali dar kartą nugalėti „Lietuvos rytą", suteikė pirmas ir paskutinis kėliniai. Simo Buterlevičiaus pataikytas pirmasis tritaškis metimas uždegė žalią šviesą atkakliai kovai. „Lietuvos ryto" krepšininkai nuo kovingai nusiteikusios „Juventus" komandos gynėsi tritaškiais. Ir jiems sekėsi. Vilniečiai buvo pasiekę net 20 taškų persvarą. Uteniškiai tą skirtumą po truputį mažino, bet pasivyti „Lietuvos rytą", o juo labiau aplenkti „Juventus" krepšininkams nepavyko.

Skaityti daugiau...

Joomla templates by a4joomla