1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

EUROPOS STRATEGINIŲ INVESTICIJŲ FONDO VEIKLOS PRISTATYMAS

080Europos Komisija kartu su Europos investicijų banku nuo 2015 m. birželio 25 d. vykdo naują investicijų skatinimo iniciatyvą – Europos strateginių investicijų fondas (ESIF). Šis fondas – tai Investicijų plano Europai (Junkerio plano) sudedamoji dalis. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje užsakymu, UAB „Viešųjų investicijų plėtros agentūra", bendradarbiaudama su MB „Jūsų projektai", 2016 m. parengė studiją apie ESIF įgyvendinimo Lietuvoje galimybes. Studija parodė, kad šis fondas yra patraukli finansavimo priemonė, sudaranti galimybę investicijas pritraukti geresnėmis sąlygomis nei iš kitų finansavimo šaltinių. Kaip rodo studija, Lietuvoje, skirtinguose fondo finansavimo prioritetus atitinkančiuose ekonominės veiklos sektoriuose, nustatytas 7911 mln. eurų finansavimo trūkumas, kuriam padengti gali būti panaudotos šio fondo lėšos.

Skaityti daugiau...

Dėl šachtinių šulinių vandens kokybės

2017 m. antrąjį pusmetį Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamentas, vykdydamas LR sveikatos apsaugos ministro 2011 m. liepos 7 d. įsakymo Nr. V-669 ,,Dėl apsinuodijimų nitritais ir nitratais diagnostikos ir profilaktikos" (aktuali redakcija) reikalavimus, organizavo 15 šachtinių šulinių vandens, kurį vartoja nėščiosios ir (ar) kūdikiai iki 6 mėnesių amžiaus, tyrimus nitritų ir nitratų kiekiui nustatyti. Visų šachtinių šulinių vandens nitratų ir nitritų koncentracijos atitinka Lietuvos higienos normoje HN 24:2003 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai", patvirtintoje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. liepos 23 d. įsakymu Nr. V-455 ,,Dėl Lietuvos higienos normos HN 24:2017 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai" patvirtinimo" (aktuali redakcija) nustatytus reikalavimus.

Skaityti daugiau...

Maloniai kviečiame

Maloniai kviečiame Jus šių metų kovo 29 d. (ketvirtadienį), 10.00 val. į Žemės ūkio ministerijos organizuojamą seminarą. Seminaras vyks Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro konferencijų salėje (Kęstučio a. 2 - 2, Ukmergė).

Seminaro tema – Paramos galimybės miškų sektoriui pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemones 2018 metais

Renginį ves Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento specialistai.

158

Civilinės saugos mokymai

29060510 2001110933435042 2092719164255146342 o2018 m. kovo 20 d. Utenos rajono savivaldybės administracijos posėdžių salėje vyko Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos organizuojami civilinės saugos mokymai pagal Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas vykdančių ūkio subjektų, kitų įstaigų, kai juose vienu metu gali būti 50 ar daugiau pagal šias programas besimokančių žmonių, vadovų arba jų įgaliotų asmenų mokymo programą. Mokymų metu Utenos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyriausiasis specialistas Arvydas Šapalas ir vyresnioji specialistė Asta Černiauskienė pristatė civilinės saugos veikimo principus Lietuvoje, darbuotojų ir gyventojų teises bei pareigas civilinės saugos srityje, kalbėjo apie ekstremaliųjų įvykių ir ekstremalių situacijų pobūdžius, pristatė gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą, analizavo evakuacijos planus.

Europos strateginių investicijų fondo veiklos pristatymas

Europos Komisija kartu su Europos investicijų banku nuo 2015 m. birželio 25 d. vykdo naują investicijų skatinimo iniciatyvą – Europos strateginių investicijų fondas (ESIF). Šis fondas - tai Investicijų plano Europai (Junkerio plano) sudedamoji dalis.
Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje užsakymu UAB „Viešųjų investicijų plėtros agentūra" 2016 m. parengė studiją apie ESIF įgyvendinimo Lietuvoje galimybes. Studija parodė, kad šis fondas yra patraukli finansavimo priemonė, sudaranti galimybę investicijas pritraukti geresnėmis sąlygomis nei iš kitų finansavimo šaltinių. Kaip rodo studija, Lietuvoje, skirtinguose fondo finansavimo prioritetus atitinkančiuose ekonominės veiklos sektoriuose, nustatytas 7911 mln. eurų finansavimo trūkumas, kuriam padengti gali būti panaudotos šio fondo lėšos.

Skaityti daugiau...

Higienos institutas organizuoja gyvensenos tyrimą

Šių metų kovo–gegužės mėnesiais visose Lietuvos savivaldybėse bus vykdomi suaugusiųjų gyvensenos tyrimai. Bus apklausiami kiekvienos savivaldybės atsitiktiniu būdu atrinkti 18 metų amžiaus ir vyresni gyventojai. Šiems tyrimams metodiškai vadovauja Higienos institutas, o juos organizuos ir vykdys savivaldybės teritoriją aptarnaujantys visuomenės sveikatos biuro specialistai. Jūsų bus prašoma užpildyti anketą.

Labai tikimės, kad aktyviai dalyvausite tyrime. Atvirai atsakę į anketoje pateiktus klausimus, suteiksite vertingos informacijos apie suaugusių asmenų gyvenseną ir su ja susijusius veiksnius. Apibendrinta informacija bus panaudota planuojant piemones, padedančias saugoti ir stiprinti mūsų visų sveikatą. Apklausa anoniminė, duomenys bus panaudoti tik apibendrinti kartu su kitų tyrimo dalyvių atsakymais.

Dėkojame už bendradarbiavimą.

Skaityti daugiau...

Utenos rajono gyventojams dalinami individualūs konteineriai

IMG 20160905 104621-e1515743958963Utenos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad Utenos rajono gyventojams dalinami individualūs konteineriai, skirti stiklo ir visų rūšių pakuotės atliekoms rinkti. Norintys įsigyti nemokamą individualų konteinerį, skirtą stiklo ir/arba visų rūšių pakuotės atliekoms surinkti, turi kreiptis į UAB „Utenos komunalininkas" darbo metu: pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 7.00 val. iki 11.45 val. ir nuo 11.45 val. iki 16.00 val., penktadieniais – nuo 7.00 val. iki 11.45 val. ir nuo 11.45 val. iki 14.45 val. (adresu Rašės g. 4, 101 kab., Utena.) .Tel. pasiteiravimui (8 389) 63 800. Pasirašius sutartį su UAB „Utenos komunalininkas" konteineriai gyventojams bus atvežti sutartu laiku prie individualių namų. Kartu su sutartimi gyventojai gaus atmintines, kaip konteinerius naudoti. Atkreipiame dėmesį, kad už konteinerių turinio išvežimą mokėti nereikės.

Skaityti daugiau...

Išlaikyti ryšį su diaspora imasi „Globalūs regionai“

IMG 2762Kovo 19-ąją Užsienio reikalų ministerijoje įvyko pirmasis ryšių su diaspora koordinatorių Lietuvos savivaldybėse susitikimas, kurį organizavo Užsienio reikalų ministerija, „Globali Lietuva" ir Lietuvos savivaldybių asociacija. Utenai susitikime atstovavo Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus specialistas darbui su emigrantais (sugrįžimų koordinatorius) Paulius Čyvas.
Pagrindinė susitikimo tema – „Globalių regionų" pristatymas bei gerųjų pavyzdžių analizė.
„Globalūs regionai" - tai iniciatyva, siekianti išplėsti Lietuvos ribas integruojant išvykusius Lietuvius į savo gimtojo krašto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant krašto ekonominę gerovę, viešinant regiono potencialą.

Skaityti daugiau...

Utenos daugiafunkcio sporto centro vaikinų krepšinio komanda – tarp aštuonių Lietuvos stipriausių komandų

IMG 00292017–2018m. sezono U19 jaunimo (gim. 1999 m.) krepšinio čempionate „Olimpinė taurė" dalyvavo 18 komandų. Jos buvo suskirstytos į tris pogrupius po 6 komandas. Kiekviena komanda žaidė namų ir išvykos rungtynes. Pirmajame etape į A pogrupį pakliuvusi Utenos daugiafunkcio sporto centro (DSC) vaikinų krepšinio komanda savo ir priešininkų aikštelėse turėjo susiremti su Rokiškio KKSC, Sostinės KM, Švenčionių SC, Vilniaus KMI ir Vilniaus KM II komandomis. Kad pakliūtų tarp šešių stipriausiųjų, savo pogrupyje uteniškiai turėjo užimti pirmąją arba antrąją vietą. Kitu atveju komandoms teko susidurti su nauju iššūkiu – kovoti su pirmajame etape iškritusiomis komandomis ir užimti pirmąją arba antrąją vietą antrajame etape. Tik ši sąlyga garantavo galimybę tęsti kovą dėl medalių „Olimpinėje taurėje".

Skaityti daugiau...

2018 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo aktualijos

 „Žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo naujovės 2018 m.", Žemės ūkio ministerijos Išmokų už plotus skyrius, vyriausiasis specialistas Tadas Švilpauskas https://www.youtube.com/watch?v=g5he8NQko-c

 „Europos Sąjungos parama nuo liūčių nukentėjusiems ūkininkams. Paramos administravimas", Žemės ūkio ministerijos Augalininkystės skyrius, vyriausioji specialistė Daiva Montrimienė https://www.youtube.com/watch?v=bqdxYTi9mi8

Skaityti daugiau...

Joomla templates by a4joomla