1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Higienos institutas organizuoja gyvensenos tyrimą

Šių metų kovo–gegužės mėnesiais visose Lietuvos savivaldybėse bus vykdomi suaugusiųjų gyvensenos tyrimai. Bus apklausiami kiekvienos savivaldybės atsitiktiniu būdu atrinkti 18 metų amžiaus ir vyresni gyventojai. Šiems tyrimams metodiškai vadovauja Higienos institutas, o juos organizuos ir vykdys savivaldybės teritoriją aptarnaujantys visuomenės sveikatos biuro specialistai. Jūsų bus prašoma užpildyti anketą.

Labai tikimės, kad aktyviai dalyvausite tyrime. Atvirai atsakę į anketoje pateiktus klausimus, suteiksite vertingos informacijos apie suaugusių asmenų gyvenseną ir su ja susijusius veiksnius. Apibendrinta informacija bus panaudota planuojant piemones, padedančias saugoti ir stiprinti mūsų visų sveikatą. Apklausa anoniminė, duomenys bus panaudoti tik apibendrinti kartu su kitų tyrimo dalyvių atsakymais.

Dėkojame už bendradarbiavimą.

Skaityti daugiau...

Utenos rajono gyventojams dalinami individualūs konteineriai

IMG 20160905 104621-e1515743958963Utenos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad Utenos rajono gyventojams dalinami individualūs konteineriai, skirti stiklo ir visų rūšių pakuotės atliekoms rinkti. Norintys įsigyti nemokamą individualų konteinerį, skirtą stiklo ir/arba visų rūšių pakuotės atliekoms surinkti, turi kreiptis į UAB „Utenos komunalininkas" darbo metu: pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 7.00 val. iki 11.45 val. ir nuo 11.45 val. iki 16.00 val., penktadieniais – nuo 7.00 val. iki 11.45 val. ir nuo 11.45 val. iki 14.45 val. (adresu Rašės g. 4, 101 kab., Utena.) .Tel. pasiteiravimui (8 389) 63 800. Pasirašius sutartį su UAB „Utenos komunalininkas" konteineriai gyventojams bus atvežti sutartu laiku prie individualių namų. Kartu su sutartimi gyventojai gaus atmintines, kaip konteinerius naudoti. Atkreipiame dėmesį, kad už konteinerių turinio išvežimą mokėti nereikės.

Skaityti daugiau...

Išlaikyti ryšį su diaspora imasi „Globalūs regionai“

IMG 2762Kovo 19-ąją Užsienio reikalų ministerijoje įvyko pirmasis ryšių su diaspora koordinatorių Lietuvos savivaldybėse susitikimas, kurį organizavo Užsienio reikalų ministerija, „Globali Lietuva" ir Lietuvos savivaldybių asociacija. Utenai susitikime atstovavo Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus specialistas darbui su emigrantais (sugrįžimų koordinatorius) Paulius Čyvas.
Pagrindinė susitikimo tema – „Globalių regionų" pristatymas bei gerųjų pavyzdžių analizė.
„Globalūs regionai" - tai iniciatyva, siekianti išplėsti Lietuvos ribas integruojant išvykusius Lietuvius į savo gimtojo krašto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant krašto ekonominę gerovę, viešinant regiono potencialą.

Skaityti daugiau...

Utenos daugiafunkcio sporto centro vaikinų krepšinio komanda – tarp aštuonių Lietuvos stipriausių komandų

IMG 00292017–2018m. sezono U19 jaunimo (gim. 1999 m.) krepšinio čempionate „Olimpinė taurė" dalyvavo 18 komandų. Jos buvo suskirstytos į tris pogrupius po 6 komandas. Kiekviena komanda žaidė namų ir išvykos rungtynes. Pirmajame etape į A pogrupį pakliuvusi Utenos daugiafunkcio sporto centro (DSC) vaikinų krepšinio komanda savo ir priešininkų aikštelėse turėjo susiremti su Rokiškio KKSC, Sostinės KM, Švenčionių SC, Vilniaus KMI ir Vilniaus KM II komandomis. Kad pakliūtų tarp šešių stipriausiųjų, savo pogrupyje uteniškiai turėjo užimti pirmąją arba antrąją vietą. Kitu atveju komandoms teko susidurti su nauju iššūkiu – kovoti su pirmajame etape iškritusiomis komandomis ir užimti pirmąją arba antrąją vietą antrajame etape. Tik ši sąlyga garantavo galimybę tęsti kovą dėl medalių „Olimpinėje taurėje".

Skaityti daugiau...

2018 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo aktualijos

 „Žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo naujovės 2018 m.", Žemės ūkio ministerijos Išmokų už plotus skyrius, vyriausiasis specialistas Tadas Švilpauskas https://www.youtube.com/watch?v=g5he8NQko-c

 „Europos Sąjungos parama nuo liūčių nukentėjusiems ūkininkams. Paramos administravimas", Žemės ūkio ministerijos Augalininkystės skyrius, vyriausioji specialistė Daiva Montrimienė https://www.youtube.com/watch?v=bqdxYTi9mi8

Skaityti daugiau...

Europos strateginių investicijų fondo veiklos pristatymas

Europos Komisija kartu su Europos investicijų banku nuo 2015 m. birželio 25 d. vykdo naują investicijų skatinimo iniciatyvą – Europos strateginių investicijų fondas (ESIF). Šis fondas - tai Investicijų plano Europai (Junkerio plano) sudedamoji dalis.
Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje užsakymu UAB „Viešųjų investicijų plėtros agentūra" 2016 m. parengė studiją apie ESIF įgyvendinimo Lietuvoje galimybes. Studija parodė, kad šis fondas yra patraukli finansavimo priemonė, sudaranti galimybę investicijas pritraukti geresnėmis sąlygomis nei iš kitų finansavimo šaltinių. Kaip rodo studija, Lietuvoje, skirtinguose fondo finansavimo prioritetus atitinkančiuose ekonominės veiklos sektoriuose, nustatytas 7911 mln. eurų finansavimo trūkumas, kuriam padengti gali būti panaudotos šio fondo lėšos.

Skaityti daugiau...

Jaunimo reikalų tarybos posėdyje – dėmesys atvirosioms jaunimo erdvėms

IMG 0699Kovo 16 d. įvyko Utenos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdis, kuriam pirmininkavo Utenos rajono savivaldybės meras, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Alvydas Katinas. Posėdyje buvo svartyti trys klausimai. Vienas iš jų – atviroji jaunimo erdvė Utenos rajono Užpalių gimnazijos Vyžuonų mokyklos skyriuje. Jaunimo koordinatorė Justė Rudokienė pateikė Atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių koncepciją.
Atviroji jaunimo erdvė – kultūros, švietimo, kūno kultūros ir sporto ar socialines paslaugas teikiančio juridinio asmens nuosavybės, patikėjimo teise ar nuomos, panaudos sutarčių pagrindu valdoma patalpa, kurioje vykdomas darbas su jaunimu, grindžiamas savanorišku jaunų žmonių apsisprendimu dalyvauti šioje veikloje bei užtikrinantis jų įsitraukimą į šią veiklą nepriklausomai nuo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų.

Skaityti daugiau...

Kviečiame prisijungti prie akcijos „Žemės valanda“

zemes valandaKovo 24 d. 20.30 val. visas pasaulis dalyvaus Žemės valandoje, didžiausioje pasaulyje aplinkosaugos iniciatyvoje, kuomet valandai bus išjungiamos šviesos.
Utenos rajono savivaldybės administracija kviečia visus miesto ir rajono gyventojus, įstaigas, mokyklas, jaunimo bei visuomenines organizacijas, bendruomenes ir kitas institucijas prisijungti prie šios kilnios akcijos „Žemės valanda" ir vienai valandai išjungiant šviesas leisti žemei pailsėti.

Skaityti daugiau...

Patvirtintas laikinųjų darbų darbdavių atrankos sąrašas

Š. m. kovo 12 d. Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. AĮ-264 „Dėl laikinųjų darbų pagal Utenos rajono savivaldybės 2018 metų užimtumo didinimo programą darbdavių atrankos sąrašo patvirtinimo" patvirtintas laikinųjų darbų darbdavių atrankos sąrašas: UAB „Utenos komunalininkas", VšĮ Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Utenos Viltis", Utenos krašto žmonių su negalia sąjunga ir VšĮ „Sveikatą į namus".
Iš viso per 2018 metus šiose įstaigose numatoma laikinai (iki 4 mėnesių) įdarbinti 125 rajono gyventojus.

Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ir „Kino pavasario“ atidarymo filmo seansai-diskusijos

1211-oje Lietuvos miestų ir miestelių didžiausią šalies kino festivalį „Kino pavasaris" atidarys prancūzų režisieriaus Xaviero Legrand'o psichologinė drama „Sūnaus globa". Festivalis ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą" kovo 16 d. Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje ir Anykščiuose surengs specialius šio filmo seansus, kuriuos lydės diskusijos su žurnaliste Edita Mildažyte, menininkais Algirdu ir Remigijumi Gataveckais, kunigu Kęstučiu Dvarecku ir kitais kampanijos ambasadoriais.
Po atidarymo filmo diskutuojant bus paliečiamos smurto artimoje aplinkoje, vaikų pasidalijimo iširus šeimai, aktyvaus pilietiškumo temos.

Skaityti daugiau...

Joomla templates by a4joomla