1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Lietuvos savivaldybės bus pagerbtos už dėmesį tautinėms bendrijoms

123Lapkričio 16 d. pasaulyje yra minima Tarptautinė tolerancijos diena, kurią 1995 m. paskelbė 28-oji generalinė UNESCO konferencija „Tolerancijos principų deklaracijoje".

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ketvirtadienį, lapkričio 16 d., kviečia prisijungti prie Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimo ir siekti geriau pažinti vieniems kitus. Šia proga Lietuvos Respublikos Seime vyks iškilmingas renginys, kuriame dalyvaus renginio globėjas – Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulik, Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė Vida Montvydaitė, Tautinių bendrijų tarybos pirmininkė Gunta Rone, Lietuvos politikai ir tautinių bendrijų atstovai.

Renginio metu bus pagerbti asmenys už svarų indėlį ir nuopelnus vienijant daugiatautę Lietuvą ir kuriant nediskriminacinę aplinką. Apdovanojimai ir padėkos raštai bus įteikti Lietuvos tautinių bendrijų atstovams, tautinių mažumų tematika besidomintiems akademinės bendruomenės atstovams, švietimo darbuotojams, žurnalistams, tarpkultūrinį dialogą plėtojantiems visuomenininkams ir diplomatams.

Tautinių mažumų departamentas šiemet pirmą kartą įteiks padėkas Lietuvos savivaldybėms už išskirtinį dėmesį Lietuvos tautinėms bendrijoms.

Savivaldybėms, kurios yra arčiausiai žmonių, tenka ypatingas vaidmuo plėtojant dialogą tarp visų mūsų valstybėje gyvenančių tautybių atstovų bei skatinant toleranciją Lietuvoje.

Šiemet padėka už paramą tautinėms bendrijoms išsaugant ir puoselėjant tautinę tapatybę, skatinant įvairių tautybių Lietuvos gyventojų kultūrinį dialogą, bus įteikta Kauno miesto savivaldybei, o Utenos rajono savivaldybė bus pagerbta už išskirtinį dėmesį tautinių bendrijų paveldo įamžinimui 2016 m.

Be šių savivaldybių tautinių bendrijų veiklą nuosekliai remia Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės ir Visagino miestų savivaldybės bei Vilniaus, Kauno, Telšių, Švenčionių, Kalvarijos, Radviliškio, Rokiškio, Zarasų, Ignalinos, Šilutės, Anykščių ir Kretingos rajonų savivaldybės.

Tolerancijos dienos minėjimas vyks Lietuvos Respublikos Seimo Konferencijų salėje (III rūmai) 14 val. Apie dalyvavimą maloniai prašome pranešti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Tankiausiai tautinių mažumų yra apgyvendintos Šalčininkų rajono, Visagino ir Vilniaus rajono savivaldybės. Čia tautinėms mažumoms save priskiria atitinkamai 87,7 proc., 79 proc. ir 65,8 proc. gyventojų. Tautinės mažumos sudaro apie 40 proc. Švenčionių ir Trakų rajonų savivaldybių gyventojų, trečdalį sostinės ir ketvirtadalį Zarasų rajono bei Klaipėdos miesto savivaldybių gyventojų.

Joomla templates by a4joomla