1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Meras susitiko su pirmaisiais miesto šventės svečiais iš užsienio

IMG 0988Pirmosios Utenos miesto šventės kregždės – Beit Sahour (Palestina) ir Gorio (Gruzija) delegacijos. Tiesa, kol kas atvyko tik vienas Gorio delegacijos atstovas, visas gausus gruzinų šokėjų ir dainininkų būrys (30 žmonių) važiuoja į Uteną autobusu. Tikimasi svečių iš Gruzijos sulaukti dar šiandien.


Svečiai iš Palestinos ir Gruzijos rugsėjo 7 d. apsilankė Utenos rajono savivaldybės administracijoje ir susitiko su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu, mero pavaduotoju Vidmantu Valinčiumi ir mero patarėju Henriku Zabiela. Susitikti su savivaldybės vadovais atvyko Jehad Khair, Beit Sahour miesto meras, Beit Sahour miesto tarybos nariai Elias D'eis, Sabah Rishmawi, Abeer Bannoura ir Beit Sahour miesto savivaldybės mero patarėjas užsienio ir viešiesiems ryšiams Usama Allati. Gorio atstovas – Giorgi Nadibaidze, Gorio miesto Kultūros ir jaunimo centro direktorius.
Meras pasveikino pirmuosius Utenos gimtadienio svečius, palinkėjo jiems įdomaus, turiningo ir įsimenančio dalyvavimo miesto šventėje. Delegacijų atstovai nuoširdžiai dėkojo už pakvietimą atvykti į Uteną ir galimybę susipažinti su meistu, jo žmonėmis ir tradicijomis. „Mes labai džiaugiamės, būdami čia, Utenoje, – sakė Beit Sahour miesto meras Jehad Khair. – Utenoje esame pirmą kartą ir jau pastebėjome, kad Utena – žalias miestas. Kaip žinote, žalumos mūsų šalyje mažai". Mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius suskubo svečių atsiprašyti. Atsiprašyti... už orą, kuris pirmąsias šventės delegacijas pasitiko šaltas, vėjuotas ir lietingas. „Bet skubu pranešti, kad šventės metu oras žada pasitaisyti ir dovanoti mums ir saulės, ir šilumos," – šypsojosi mero pavaduotojas.
Susitikimo metu buvo aptarta šventės eiga, kalbėta apie renginius, kurie turėtų sudominti svečius iš užsienio. Taip pat pristatyta pažinties su Utena programa, įvairių kultūros objektų, žaliųjų miesto zonų lankymas. Su vienu kultūros objektu svečiai iš Beit Sahour ir Gorio jau buvo supažindinti – rugsėjo 7 d. jie lankėsi Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose. Po susitikimo Utenos rajono savivaldybės administracijoje užsienio delegacijos apsilankė Utenos kraštotyros muziejuje.

Joomla templates by a4joomla