1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

SOCIALINĖ PARAMA MOKINIAMS

Pagal Lietuvos Respublikos socialinės paramos įstatymą (toliau – Įstatymas) nuo liepos 1 d. galima kreiptis socialinei paramai mokiniams gauti naujiems mokslo metams.
Socialinė parama mokiniams teikiama mokiniams, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, ikimokyklinio ugdymo mokyklose ar pas kitą švietimo teikėją (išskyrus laisvąjį mokytoją) (toliau – mokykla) pagal bendrojo ugdymo programas, įregistruotas Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre, ar priešmokyklinio ugdymo programą.


Socialinės paramos mokiniams rūšys:
1. Mokinių nemokamas maitinimas: pietūs, pusryčiai, maitinimas mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose;
2. Mokinių aprūpinimas mokinio reikmenimis mokslo metų pradžioje (prašymai priimami nuo liepos 1 d. iki spalio 5 d.).
Priklausomai nuo šeimos gaunamų pajamų, mokiniai turi teisę į nemokamus pietus, paramą mokinio reikmenims įsigyti, maitinimą mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose, jeigu pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau vadinama – VRP) dydžio (153 Eur).
Atsižvelgiant į šeimų gyvenimo sąlygas (surašius buities tyrimo aktą), kitais savivaldybės tarybos numatytais atvejais gali būti skiriami nemokami pietūs, jeigu pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP (204 Eur) dydžiai ir mokinys auga: su vienu iš tėvų; šeimoje, kur bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų yra senatvės pensininkas ar neįgalus; šeimoje, kuri augina tris ir daugiau vaikų iki 18 metų ir kurioje auga pilnamečių vaikų iki 24 metų, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programą ar formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje (įskaitant akademinių atostogų dėl ligos nėštumo laikotarpį) dieniniame skyriuje, bet ne ilgiau kaip iki 24 metų amžiaus; auga su bendrai gyvenančiais asmenimis, patiriančiais socialinę riziką ar mokinys patiria socialinę riziką; ypatingais atvejais (sunki šeimos nario liga, gaisras, stichinė nelaimė, artimo giminaičio netektis, finansiniai įsipareigojimai ir pan.)
Aukščiau nurodytiems mokiniams skiriamas nemokamas maitinimas mokinių vasaros atostogų metu mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose.
Dokumentai, reikalingi socialinei paramai mokiniams gauti:
- prašymas-paraiška socialinei paramai mokiniams gauti;
- asmens tapatybę liudijantys dokumentai;
- pažymos apie šeimos narių pajamas (gautas per 3 praėjusius mėnesius iki kreipimosi mėnesio arba kreipimosi mėnesio);
- kiti dokumentai, reikalingi socialinei paramai mokiniams gauti (priklausomai nuo aplinkybių).
Dėl socialinės paramos mokiniams Utenos rajono savivaldybės teritorijoje deklaruojantys gyvenamąją vietą asmenys kreipiasi į seniūniją, kurioje deklaruoja gyvenamąją vietą, o deklaruojantys gyvenamąją vietą Utenos mieste - į Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių adresu Utenio a.4, Utena).
Gyventojų patogumui vykdoma išankstinė klientų registracija, kreipiantis socialinės paramos į Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių tel. nr. 8 389 61629 arba ateinant į skyriaus 112 kab.
Papildomos informacijos galima teirautis tel. nr. 8 389 61622, 8 389 61628 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Joomla templates by a4joomla