1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Asmenys, padarę administracinius teisės pažeidimus, galės pasinaudoti elektroninėmis paslaugomis, skirtomis greitai ir patogiai apmokėti paskirtas baudas

ATPR atmintineAtmintinė norintiems sumokėti administracinę baudą >>>

Nuo 2015 m. liepos 1 d. pradėjo veikti nauja elektroninių paslaugų sistema ir  administracinius pažeidimus įvykdę ir už juos nubausti asmenys, prisijungę prie VMI elektroninių paslaugų srities „Mano VMI", matys nuo 2015 m. liepos 1 d. jiems paskirtas baudas bei galės elektroniniu būdu jas sumokėti.
Internetu bus galima sumokėti baudas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, važiavimą be bilieto ir bet kuriuos Administracinių teisės pažeidimų kodekse nurodytus pažeidimus.
Įgyvendinant projektą „E-bauda" sukurtas Administracinių teisės pažeidimų registras (ATPR), kuriame pradėti kaupti visų administracinių teisės pažeidimų duomenys, o baudų už administracinius teisės pažeidimus duomenys perduodami VMI.
Jei pažeidėjas dėl baudos išdėstymo arba atidėjimo laiku nesikreips į bylą nagrinėjančią instituciją ar teismą, suėjus baudos sumokėjimo terminui tai bus galima padaryti VMI sistemoje. Asmuo matys visas jam skirtas administracines baudas ir skolas valstybei vienoje vietoje. Amuo, padaręs pažeidimą, galės ne tik patogiai ir greitai atlikti mokėjimą, gauti visą reikiamą informaciją apie jam paskirtas baudas ir jų mokėjimo terminus, bet ir pateikti prašymus bei skundus. Geranoriškai sumokėjęs baudą, nepatirs papildomų išlaidų dėl jos išieškojimo.
Lietuvoje baudas skiria 87 skirtingos institucijos ir joms pavaldžios įstaigos, bet iki šiol nebuvo vieno registro, kuriame buvo kaupiama visa informacija apie baudas. Taip pat skirtingos institucijos taikė skirtingas baudų administravimo procedūras, baudos mokėtos skirtingais įmokų kodais, pasitaikydavo klaidų ir nesusipratimų, o baudų administravimo procesas buvo sudėtingas, ilgai trunkantis. 
Planuojama, kad naujoji sistema leis 10 proc. pagerinti administracinių baudų surinkimo rodiklius ir sudarys sąlygas skaidresnei, aiškesnei bei labiau centralizuotai baudų apskaitai.

Joomla templates by a4joomla